Автомобіль, що заглух на дорозі – це завжди проблема. І хоч досвідчені водії відмінно знають як розв'язати цю проблему самостійно, не вдаючись до послуг спецтехніки, все ж слід бути в даному питанні особливо акуратним. Особливо, коли підбираєте буксирувальний трос, адже якщо цей виріб буде низької якості або матиме недостатній запас міцності, то аварійної ситуації не уникнути.
Що обрати: динамічну стропу або буксирувальний трос?Існує 2 основних вироби, що використовуються для буксирування позашляховиків – динамічні стропи та трос. Головною їх відмінністю є те, що стропи через більшу еластичність розтягуються, а ось у троса цього властивості немає. З одного боку, таке натяжіння строп і подальше їх стиснення в початкове положення народжує тягову силу, яка дає імпульс застряглій автівці. Однак, з іншого боку – ця властивість може зіграти злий жарт і під час ривка машину-тягач може потягнути назад.
Що ж стосується тросів, то буксирування з їх використанням є більш трудомістким, але і водночас відрізняється підвищеною безпекою. Але, слід відразу зазначити, що трос відмінно справляється з буксируванням, однак, якщо необхідно витягнути застряглий у бруді транспортний засіб, слід вибирати динамічні стропи.
Головні характеристики буксирувального тросаКожен автомобіліст повинен розбиратися в особливостях тросів, які використовуються для буксирування автомобілів.
Основні характеристики:
навантаження. Даний параметр є найважливішим, адже, якщо виріб не витримає навантаження, – він просто порветься під час експлуатації та наслідки можуть бути найжахливішими. Врахуйте, що трос для авто повинен бути розрахований на більше навантаження, ніж споряджена маса транспортного засобу, який необхідно буксирувати. Річ у тому, що під час ривка, навантаження різко збільшується;
матеріал. Якщо говорити про цей параметр, то буксирувальні троси діляться на сталеві та вироби, виконані з поліестерової стрічки. Перший варіант використовується в разі, коли навантаження складає понад 192000 кгс. Вони дуже міцні, але водночас важкі та громіздкі та не дуже зручні в експлуатації. Автотроси з поліестерової стрічки, навпаки, – легкі, еластичні, компактні. Їх легко вийде возити в багажнику, при цьому, вони не займуть багато місця. Ще одна особливість цих виробів – здатність до розтягування або відносно подовження до 7%. За рахунок цього гасяться ривки під час буксирування. А ось недоліками даних варіантів є надмірна маркість;
довжина. Цей параметр чітко прописаний в ПДР і при жорсткому зчепленні становить 2 метри, а гнучкому – 4 м;
тип кріплення. Це можуть бути петлі, гаки та скоби. Вибір залежить від конструктивних особливостей авто.
Саме перераховані вище параметри і визначають правильний вибір буксирувального виробу.
Особливості вибору
У цьому розділі більш детально розглянемо як правильно підібрати трос для буксирування.
Для легкового авто буде досить транспортного виробу навантаженням до 5 тонн. Однак, додатково варто враховувати ще й якість дорожнього покриття. Так, наприклад, під час буксирування по нерівних дорогах на автотрос припадає більше навантаження, ніж при русі по рівному дорожньому полотну.
Якщо ж необхідно тягнути джип, то зусилля збільшується у 2 рази. А ось коли потрібно витягнути автобус, слід підбирати буксирувальний трос зусиллям не менше 14 тонн.
Сьогодні на ринку представлені різні конструкції буксирувальних тросів та динамічних стропів. Виробники пропонують різні варіанти кріплень, вироби укомплектовані сигнальними прапорцями або ж зроблені зі світловідбивного матеріалу, так що підібрати відповідний варіант зможе кожен охочий.
В інтернет-магазині УкрЕкоПродукт – 1kanat.com.ua представлений величезний вибір транспортного устаткування. Весь наш товар сертифікований і відрізняється високою якістю і надійністю. При цьому доступні ціни відмінно поєднуються з бездоганним сервісом, що робить кожного нашого покупця постійним клієнтом.
Коментарі
коментарів немає