2021 року православні християни відзначають Світле Христове Воскресіння 2 травня. До свята господині готують традиційні великодні страви, головними з яких є паски та крашанки.
Читайте також: Смачні та незвичайні рецепти домашніх пасок на Великдень
Так, перші символізують перемогу Ісуса Христа над смертю, а другі – Гроб Господній, у якому приховано вічне життя. Напередодні Великодня OBOZREVATEL розповідає своїм читачам про найпростіші й найбезпечніші способи фарбування яєць.
Яйця з малюнком
Інгредієнти
лушпиння цибулі – 100 г,
вода – 2,5 літра,
сіль – 1 столова ложка,
кілька гілочок зелені,
олія,
рис – 50 г,
тканинні серветки, марля, тюль або мереживо, фольга, нитки.
Фарбування
Лушпиння цибулі потрібно промити і залити окропом, потім поставити на вогонь і довести до кипіння. Як тільки закипить – зменшити вогонь до найменшого і кип'ятити 40-50 хвилин під закритою кришкою. Через 50 хвилин вимкнути плиту і охолодити розчин.
Яйця для фарбування необхідно дістати з холодильника заздалегідь, щоб вони були кімнатної температури. Кілька з них обмотуємо нитками, можна використовувати різні види ниток. Коли після фарбування ви знімете їх, на крашанках залишиться малюнок у вигляді світлих смуг.
Тепер кілька яєць обв'язуємо стрічкою. Щоб стрічка не зіскочила з яйця, загортаємо його в марлю і щільно зав'язуємо.
Ще один спосіб фарбування – загорнути яйце в серветку з малюнком. Щільно фіксуємо серветку, щоб вона не зрушилася під час фарбування.
Також на яйця можна наклеїти липку стрічку або паперові смужки і зафіксувати їх нитками.
Лист фольги згортаємо в трикутник і вирізаємо різні фігурки за принципом новорічної сніжинки. Загортаємо в цю фольгу яйце.
Ще один спосіб – пофарбувати яйця за допомогою рису. Кладемо на стіл серветку, насипаємо на неї рис і зверху викладаємо заздалегідь змочене водою яйце. Щільно стягуємо серветку.
Також можна прикрасити яйця малюнком у вигляді листочків і квіточок. Для цього яйце потрібно намочити в холодній воді, викласти на нього квіти і листочки та щільно обмотати яйце серветкою. Можна використовувати як живі, так і штучні квіти і листя.
Всі підготовлені яйця опускаємо в каструлю з розчином таким чином, щоб цибулиння повністю їх покривало. Щоб яйця не потріскалися, додаємо у розчин столову ложку солі. Доводимо вміст каструлі до кипіння, зменшуємо вогонь і варимо яйця 8-10 хвилин. Через 10 хвилин вимикаємо плиту і залишаємо яйця в розчині на 40-50 хвилин.
Через зазначений час виймаємо яйця з розчину і прибираємо допоміжні матеріали у вигляді ниток, серветок й т.ін. Даємо яйцям висохнути після чого змащуємо їх рослинною олією, щоб малюнок виглядав більш яскраво.
Каркаде і куркума
Інгредієнти
куркума – 20 г,
вода – 700-800 мл,
оцет 9% – 2 ст. л.,
каркаде – 80-90 м
Фарбування
Виймаємо яйця з холодильника і залишаємо при кімнатній температурі на 2 години. Яйця мають нагрітися, в іншому випадку вони потріскаються під час варіння. 80 г каркаде кладемо в сотейник, заливаємо холодною водою. По одному викладаємо в цей розчин яйця таким чином, щоб вони були повністю покриті рідиною.
Читайте також: Страсний тиждень 2021: коли починається, значення, традиції та чого не можна робити
Ставимо каструлю на середній вогонь і даємо розчину закипіти. Після закипання варимо яйця протягом 15 хвилин, після чого вимикаємо плиту. Частину яєць виймаємо з розчину відразу і витираємо серветкою. Решту яєць залишаємо в розчині до повного охолодження. Ці яйця будуть пофарбовані в більш насичений колір.
За таким самим принципом можна пофарбувати яйця куркумою. Висипаємо куркуму в каструлю, наливаємо воду. Викладаємо яйця в холодний розчин. Доводимо масу до кипіння, після чого зменшуємо вогонь і даємо яйцям покипіти ще 10 хвилин. Потім виймаємо яйця з розчину.
Вимикаємо плиту, додаємо в розчин з куркуми оцет. В іншій каструлі варимо яйця до готовності після чого ще гарячими викладаємо їх в гарячий розчин з куркуми і залишаємо на 20 хвилин. Через 20 хвилин виймаємо яйця і витираємо серветками.
Червона капуста
Інгредієнти
червонокачанна капуста – 500 г,
вода – 1 л,
сіль – 0,5 ст. л.,
оцет – 1 ст. л.
Фарбування
Капусту дрібно шаткуємо і кладемо в каструлю. Заливаємо капусту водою і ставимо на вогонь. Додаємо половину столової ложки солі. Доводимо розчин до кипіння, після чого зменшуємо вогонь і варимо масу протягом 40 хвилин. Через зазначений час вимикаємо плиту і залишаємо розчин на 2 години, щоб він як слід настоявся.
Через 2 години прибираємо з каструлі частину капусти, щоб звільнити місце для яєць. Додаємо в розчин столову ложку оцту. Тепер викладаємо в розчин яйця, ставимо каструлю на вогонь і варимо яйця протягом 10 хвилин після закипання. Ми залишаємо яйця в розчині до повного охолодження, після чого прибираємо каструлю в холодильник на ніч. Чим довше яйця будуть в розчині, тим більш інтенсивний колір ви отримаєте.
Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook
Коментарі
коментарів немає