Україну продовжують наповнювати старі вживані авто з Європи. Більшість таких транспортних засобів перетинають державний кордон нашої країни, використовуючи дірки в законодавстві, та згодом залишаються тут назавжди, - йдеться на сайті ВістіPro. 

Читайте також: Електрокари в Україні будуть одними з найдешевших у Європі

Згідно діючим правовим нормам авто на євробляхах може завозитися в Україну у режимі транзиту (зазвичай цей строк становить до 10-ти діб) та у режимі тимчасового використання, спираючись на положення Стамбульської конвенції (на строк до 1-го року). При цьому остання схема ввезення нерозмитнених авто є найпоширенішою. Для її реалізації громадянин України має бути співвласником машини на іноземних номерах, або займати будь-яку посаду на європейській фірмі, за якою закріплене право власності на рухоме майно. Якщо влаштуватися на роботу до закордонної компанії доволі складно, стати співвласником евроблях може кожен українець. 

Щоб обійти процедуру розмитнення та сплати податків, шахраї налагодили схему роботи з іноземними громадянами. Справа в том, що в Польщі та Литві не передбачені обмеження на кількість зареєстрованих автівок на одну людину. Найчастіше мешканці ЄС відмовляються від чорних схем, однак одиниці все ж погоджуються розділити права власника на машини за скромну винагороду - до 200 доларів США. 

Так 17 мешканців польського міста Перемишль виявилися співвласниками 12,5 тисяч автомобілів, які наразі перебувають на території України. 

У поліції скаржаться на відсутність інструментів боротьби з подібним шахрайством. Не має наразі й бази порушників, яка служила би приводом для законної зупинки та вилучення завислих у транзиті євроблях. Правоохоронці сподіваються, що у парламенті найближчим часом з`явиться законопроект, який дозволить закрити дірки в правовій базі. 

Починають бити на сполох й законослухняні водії. Величезна кількість нерозмитнених авто не тільки ускладнює ситуацію на дорогах країни, а й становить значну небезпеку для всіх учасників дорожнього руху. Більшість завезених євроблях мають давно протерміновані страхові поліси. Окрім цього українці скуповують дуже дешеві авто, які не тільки не відповідають екологічним нормам, а й часто приховують в собі критичні несправності. 

Прихильники іномарок на євробляхах, навпаки, протестують проти введення більш жорсткої державної політики щодо старих вживаних автівок з ЄС. 

І поки водії сперечаються, а влада не приймає жодних дій, Україна поступово перетворюється на автомобільний смітник. 

Читайте головні новини Волині та України також на наших сторінках у Facebook та Twitter