Користування засобами для макіяжу й догляду за шкірою може призвести до безпліддя й розвитку раку. Усе тому, що в складі повсякденної косметики містяться речовини, здатні викликати гормональний збій.

Читайте також: Супрун розповіла про вплив обіймів на здоров’я

Бензофенол (BPA), хлорофенол і парабени – складові косметичних засобів, які здатні імітувати жіночі гормони й тим самим підвищувати їх концентрацію в організмі жінки. Саме ці речовини вчені з американського Університету Джорджа Мейсона й знайшли в зразках сечі 143 піддослідних, які погодилися взяти участь у дослідженні. У межах експерименту жінки також здавали кров. Хімічний аналіз підтвердив, що показники рівню естрогена й прогестерону в зданих зразках значно перевищують норму. Пише відоме британське видання Dailymail.

Небезпека подібних змін у гормональному фоні загрожує появою міжменструальних кровотеч, міоми матки, синдрому полікістозних яєчників і раку молочної залози. Також надмір жіночих гормонів може зумовити пошкодження печінки, розвиток доброякісних пухлин уретри й виникнення акне.

Читайте також: Кількість хворих на кір на Волині збільшилась

Речовини, які здатні імітувати жіночі гормони, є в складі найрізноманітніших косметичних засобів. Приміром, у бальзамах для губ, парфумах, лаках для нігтів і навіть у милі.

Читайте головні новини Волині та України також на наших сторінках у Facebook та Twitter