Новий рік і Різдво вже незабаром і саме час створювати новорічну атмосферу вдома. І тут не обійтися без головної прикраси Вашого дому – красиво вбраної ялинки, яка виблискує різнокольоровими вогниками і дарує знайоме з дитинства відчуття казки. Щороку напередодні свят постає питання, як гарно й оригінально прикрасити лісову красуню, які іграшки обрати, колір, тематику.

Читайте також: У масках та на вулиці: у ВООЗ дали поради для святкування Різдва та Нового року

Перше, що потрібно вирішити, це якою буде ялинка: штучною чи живою. Далі варто визначитися, у якому місці в помешканні буде стояти дерево, і в якій тематиці та кольоровій гамі Ви хочете прикрасити новорічну красуню. Дехто дотримується мінімалізму і вважає, що для ялинки цілком достатньо тільки гірлянд. Інші – вішають на дерево пишні й об'ємні банти, великі іграшки. Це рішення індивідуальне, адже передусім ялинку Ви прикрашаєте для себе і вона повинна подобатися Вам, пише ТСН.

Варто наголосити, що живу ялинку не можна розташовувати біля батареї або обігрівача, оскільки вона швидко висохне, втратить запах і навіть може загорітися. Якщо маєте домашніх улюбленців, то варто ставити дерево так, щоб вони його не пошкодили. Класичний варіант – розмістити ялинку в кутку, між кріслом і диваном або поруч із робочим столом. 

Останній модний тренд – це ялинки в горщиках. Ідея в тому, що після свята деревце можна висадити в саду.  

Кольорова гама

Колір ялинки залежить від Ваших уподобань і фантазії й експериментувати можна нескінченно: підбирати під інтер'єр будинку, під колір символу прийдешнього року або обрати лише один колір.

Оскільки символом 2021 року є білий металевий Бик, то його кольорами вважаються білий, сірий, блакитний, бежевий, а також сріблястий. Відповідно, іграшки варто вибирати в таких тонах, або принаймні один із цих кольорів має бути основним в оформленні.

Новорічне деревце можна прикрасити у білому кольорі й розбавити його відтінками, наприклад, рожевим, блакитним, синім, зеленим. Щоб ялинка мала лаконічний вигляд, обирайте лише один додатковий тон. 

Зі сріблястим рекомендується комбінувати холодні кольори, наприклад, синій, фіолетовий, темно-зелений. 

Також досить оригінальною буде ялинка, якщо декорувати золотим кольором у поєднанні із коричневими елементами. Доповнити гаму можна невеликими іграшками темно-червоних відтінків.

Традиційна різдвяна комбінація, червоно-золота, просто розкішна і буде доречною в будь-якому інтер'єрі. Але червоний колір, вважається для бика дратівливим, тому ліпше цього року відмовитися від такої гами.

Ефектними є новорічні ялинки в сріблястому і золотистому стилі. Але це не не означає, що інші фарби повинні бути відсутніми. Навпаки, їхня наявність обов'язкова, але головним кольором на дереві, наприклад, буде сріблястий. Найчастіше таке забарвлення мають сніжинки, кульки. Золотими зазвичай є дзвіночки, стрічки і дощик. 

Серед найвдаліших комбінацій кольорів, можна назвати жовтий, бежевий і коричневий; синій, білий і сріблястий; зелений, білий і червоний.  

Стиль ялинки

У класичному стилі хорошою ідеєю буде оформити дерево в одному кольорі, а саму кімнату прикрасити схожими за тематикою декораціями. Наприклад, на ялинці можуть бути іграшки тільки золотого або білого кольорів, одна форма іграшок.

Новорічне дерево можна оформити у стилі ретро. Прикраси, у такому разі, варто підбирати вінтажні. Їх можна навіть не купувати, а використовувати бабусин антикваріат.

Досить популярними є ялинки, прикрашені їжею. Такий декор різдвяного дерева був добре відомий іще нашим пращурам. На зелених гілках розвішували солодощі, пряники, зацукровані фрукти, яблука, горіхи, цукерки. Крім того, Ви можете приготувати самостійно такі ялинкові прикраси. Наприклад, спекти пряники і розписати їх. До того ж, це буде додатковим часом, проведеним із дітками.

Але обравши такий спосіб декорування, слід стежити за своїми рідними, адже є ризик, що святкове дерево до Нового року може залишитися без "іграшок".

Прикрасити ялинку можна в морському стилі. Оздоблюйте ялинку морськими зірками і кониками, стрічками. Схожим на море й океан будуть сині, білі, зелені, коричневі тони.

Доповнити новорічне дерево можна цікавими картинами і фотографіями.

Читайте також: Епіфаній розповів, як працюватиме ПЦУ на Різдво

Іграшки й гірлянди 

Чіпляти на ялинку все, що під рукою, не варто. Ліпше визначити конкретну форму іграшок, яким надасте перевагу. Це можуть бути й одного розміру святкові об'єкти, і різні за величиною, але вони мають виглядати гармонійно і поєднуватися. 

Тому можете використовувати такі комбінації: кулі і дзвіночки, бурульки і сніжинки,  ліхтарики і казкових героїв. 

До Нового 2021 року доречно підібрати іграшку-символ. Оскільки це Бик, то можете купувати прикраси у формі цієї тварини. Не скупіться на такі речі, адже в наступні 12 місяців вони неодмінно подарують щастя.

Скляні іграшки мають більш святковий вигляд, але з ними варто бути вкрай уважними, особливо, якщо вдома маленькі діти чи тварини. Дощик поступово витіснили намисто і стрічки. Тому нині вже не модно його використовувати. 

Зробити дерево вишуканим і ніжним допоможуть бантики. Можна використовувати їхні різні варіації. Чудовою ідеєю буде придбати тематичні різдвяні прикраси. Це можуть бути янголята, зірки, сніговик, Санта, олені тощо.

Щодо гірлянд, то вони можуть бути безбарвні або різнокольорові, миготливі або із рівним світлом. Значно важливіше обирати безпечні гірлянди, адже саме через цей аксесуар щороку трапляється чимало пожеж.  Про те, як купити гірлянду, щоб і свято вдалося, і не згоріло житло, читайте за посиланням.

В залежності від розміру ялинки, варто обирати довжину гірлянди. Але тих, які завдовжки в метр, для лісової красуні не вистачає. Тому, щоб не помилитися, купувати ліпше кілька виробів. Якщо все ж не вистачило, не залишайте частину ялинки порожньою, це буде непривабливо. 

Прикрашаючи ялинку, не лишайте без уваги і те, на чому вона стоїть. Продумайте, як декорувати підставку, адже лисий стовбур псуватиме загальний вигляд ялинки, це ніби дама без взуття. Тож ялинку можна поставити на килимок у кошик або у подарункову коробку, оздобити стрічками чи дощиком, який на саме дерево вішати не модно, а от на підніжжя згодиться.

Оформлення верхівки – завершальний етап процесу прикрашання ялинки, але його потрібно продумати заздалегідь.За традицією на верхівку одягають: зірку; прикрасу у формі бурульки; сніжинку. 

Ялинку прикрашають за такою послідовністю:

Спочатку на новорічне дерево вішають гірлянди. Таким чином вони не закриватимуть іграшки, а навпаки, будуть їх гарно підсвічувати. Гірлянд на ялинці має бути багато, адже саме ліхтарики створюють новорічну атмосферу в будинку. 
Після гірлянд треба повісити великі іграшки – кульки й стрічки. Намагайтеся зберігати баланс, щоб великі об'єкти не переважували жодну зі сторін, а рівномірно були розвішені на ялинці. 

Далі порожні місця заповнюємо маленькими іграшками. 

Прикрашаючи ялинку, потрібно робити це так, як подобається, адже процес і результат мають бути у задоволення передусім Вам. Головне, під час декору дерева не забудьте створити собі святкову атмосферу й увімкніть новорічну музику.

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook