Без комп'ютерів, ноутбуків, планшетів давно вже неможливо уявити наше життя. Діти активно тягнуться до цих "дорослих іграшок" і набагато раніше вчаться знаходити на комп'ютері улюблені ігри, ніж читати.

Читайте також: Як надмірний перегляд телевізора може вплинути на здоров’я людини

Коли трьох-чотирьох-річний малюк впевнено "працює" мишкою, домагаючись потрібних йому результатів – це виглядає кумедно і зворушливо. Але раннє прилучення до гаджетам має свої негативні моменти. Наприклад, в майбутньому це може перерости в дуже серйозну проблему під назвою "комп'ютерна залежність", пише Сегодня.

Найчастіше гаджетоманія виникає у дітей 10 років і старше, але вживати заходів до того, щоб вона не розвинулася, треба набагато раніше. Звичайно, в сучасному світі дитина не може прожити без комп'ютерних ігор і спілкування в інтернеті. Але важливо, щоб комп'ютер не затулив для малюка реальний світ.

Що таке комп'ютерна залежність?

Комп'ютерна залежність – це догляд людини у віртуальний простір з втратою інтересу до реальних ігор, спілкування з однолітками та інших занять. Для дітей комп'ютерна залежність найбільш небезпечна, оскільки їх взаємозв'язки з реальним світом тільки формуються, та й психіка ще нестійка.

Види комп'ютерної залежності

Ігрова

Дитина дуже захоплена комп'ютерними іграми (персональними або міжнародними). При цьому вона забуває про уроки, розпорядок дня, їжу і друзів.

Сетеголізм

Так можна умовно назвати непереборне бажання підлітка проводити весь свій вільний час в чатах, форумах і соціальних мережах. Комунікації в соцмережах стають важливіше реального спілкування.

Читайте також: Продукти, які можуть нормалізувати тиск

Інтернет-серфінг

Це звичка до безцільного переходу з одного сайту на інший. Дитина відкриває перші-ліпші сайти і форуми, переходить по посиланнях. Небезпека тут навіть не в той час, який проводиться за комп'ютером (воно може бути менше, ніж в попередніх випадках). Але перегляд великого обсягу інформації, не адаптованої для дитячого сприйняття, здатний завдати шкоди дитячій психіці.

Симптоми залежності:

дитина закидає свої колишні хобі;

втрачає інтерес до спілкування з однолітками і родичами;

не може вийти з-за комп'ютера в обумовлений термін, забуваючи про час або ігноруючи існуючі домовленості;

стає замкнутою, дратівливою і агресивною, нервово реагує на прохання;

віртуальних друзів у дитини значно більше, ніж реальних;

не хоче говорити батькам, чим займається в інтернеті;

Читайте також: Як зустріти весну без авітамінозу: прості поради

якщо дитину позбавляють можливості проводити час за гаджетами, вона відчуває "ломку": у неї поганий настрій, вона впадає в дратівливість, нервозність, не знає, чим себе зайняти.

Як впоратися?

1. Обмежте час перебування дитини за комп'ютером.

2. Постарайтеся зрозуміти, що саме приваблює її в віртуальності, чого не вистачає в реальному житті.

3. Не перекладайте на комп'ютер функції вихователя. Дуже просто включити дитині мультфільм або поставити гру, щоб вона не заважала вам зайнятися вашими справами, але це поганий вихід.

4. Намагайтеся більше часу проводити з дитиною, вникати в її проблеми, займайтеся разом цікавими справами. Частіше бувайте на свіжому повітрі.

5. Якщо всі ваші зусилля не допомагають, зверніться до фахівця.

Читайте головні новини Волині та України також на наших сторінках у Facebook та Twitter