Уляна Супрун дала корисні поради, як захиститися від спеки, не обгоріти на сонці та не стати "жертвою" довгоочікуваного потепління.
Читайте також: В Україну рухається справжня стихія: шквали, зливи і навіть смерчі
Колишня керівниця МОЗ опублікувала рекомендації у своєму Facebook.
Як не постраждати через спеку та не перегрітися на сонці
Одягайте закритий легкий одяг з натуральної тканини − це краще захистить від опіку і перегріву, ніж оголена шкіра. Супрун зазначила, що одяг на 27% зменшує ймовірність опіків.
Опіки розвиваються повільно і помічають їх зазвичай вже постфактум. Якщо вже таке сталося, потрібно відразу ховатися в тіні або в приміщенні. Охолодіть опік під струменем прохолодної води або компресом. Зменшити запалення допоможуть ацетилсаліцилова кислота та парацетамол. Після опіку слід вживати багато рідини − перегрівання могло викликати зневоднення.
Користуйтеся сонцезахисним кремом для шкіри щоразу, коли виходите на вулицю, закликала медик. Рекомендуються крем зі ступенем захисту SPF 30 і фільтрами променів UVA і UVB. Наносити його слід на всі частини тіла.
Пам'ятайте про воду. Доросла людина втрачає з потом 0,5−1 л рідини на добу. А в спеку втрати можуть сягати 1−1,5 л на годину. Тому краще постійно мати пляшечку з водою під рукою.
Щоб не перегрітися на сонці, намагайтеся не перебувати на вулиці в піковий період спеки − з 11 до 16 годин.
Оскільки діти набагато швидше перегріваються і зневоднюються в жарку погоду, у найбільш спекотні години їм не слід виходити на вулицю. Супрун радить одягати дітей в легкий одяг, що закриває шкіру, а ось носити шкарпетки їм не бажано − шкіра стоп повинна "дихати".
Обов'язковий атрибут для дітей і дорослих − кепка або панамка. Остання, до речі, крім верхньої частини голови захищає ще й шию та вуха.
При використанні кондиціонера не потрібно ставити відразу дуже низьку температуру − знижуйте її поступово, щоб не було різкого контрасту між приміщенням і вулицею. Також уникайте сидіння під сильним струменем повітря і коли воно дме в одну точку − це може викликати запалення м'язів або нервів.
Читайте також: Україну розжарить до +35 градусів: де буде найнестерпніша спека
"Не забувайте про заходи безпеки − мийте руки, користуйтеся антисептиком, не торкайтеся обличчя, тримайте дистанцію в 1,5−2 метри, дотримуйтеся гігієни кашлю та чхання", − закликала медик.
Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook
Коментарі
коментарів немає