На українському ринку існує багато ліків, ефективність яких не доведена. Це пов’язано через просту процедуру реєстрації.

Читайте також: Вчені розповіли про вплив алкоголю на стан шкіри

Але навіть це не виправдовує лікарів, які виписують такі препарати своїм пацієнтам, розповів терапевт, кардіолог та дієтолог Філіп Кузьменко, пише 24 канал.

Основна мета фармацевтичних компаній – це прибуток. Але якщо препарат комусь нашкодить – у них з'являться проблеми. Якщо зробити препарат, який ні на що не впливатиме, а просто буде виходити з кишечника природним чином – у нього побічних ефектів не буде.

Кожен дієвий препарат неминуче впливає на метаболізм, щоб якось його змінити, що вже викликає ймовірність розвитку побічних ефектів. Але навіть такі ліки переважно мають побічний ефект – алергію. Її ставлять майже завжди, тому на неї не варто звертати увагу.

Як зазначила провізорка Ольга Мельник, надписи: "не є лікарським засобом", "біологічно активна добавка", "комплексний засіб", "гомеопатичний засіб", "натуральна добавка", "ноотропний засіб" виробники навчились ховати в найнепомітнішому місці, але якщо ви таки його помітили – це точно фуфломіцин.

Читайте також: Експерти назвали продукти, які допоможуть проти похмілля

Зверніть увагу на дії, які обіцяє препарат, адже там не повинно писати наступного:

В цих словах немає ніякої конкретики, як наприклад, "діє на гладенькі м’язи артеріальних та венозних судин".

Запам'ятайте, що фуфломіцини не мають дослідженої фармакодинаміки. Ви можете легко перевірити засіб в авторитетних джерелах, але зауважте, що перевіряти потрібно не по назві засобу, а по діючій речовині.

Якщо не знаєте, яким джерелам довіряти, зайдіть на Cochraine, сайт ВООЗ, FDA.

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook