27 січня – 27-й день року в григоріанському календарі. До кінця року залишається 338 днів (339 днів – у високосні роки). Цього дня відзначють день святої Ніни, просвітительки Грузії. 

Читайте також: На Волині, Рівненщині та Львівщині обмежили рух транспорту

27 січня День ангела імені відзначають: Ніна, Остап, Веніамін, Веремій, Андрій, Сергій, Ярема, Аристарх, Агнія, Павло, пише "То є Львів".

Свята Ніна – історія

27 січня православна церква відзначає іменини Святої рівноапостольної Ніни – грузинської просвітительки, яка відома своїми добрими справами поряд з апостолами. Саме Ніна зробила все для прийняття християнства в Грузії і звернула в Христову віру багатьох місцевих жителів.

Народилася вона близько 280 року в Каппадокії. Батько її Завулон був родичем великомученику Георгію, мама Сусанна – сестрою Єрусалимського Патріарха.

Під час гонінь, організованих римським імператором Діоклетіаном, Ніні разом з іншими дівчатами-християнками довелося тікати. Вони прибули на територію Вірменії. Дізнавшись про це, Діоклетіан написав царю Тірідат лист, в якому розповів про втікачок. Серед них була дівчина надзвичайної краси, звали її Рипсимія. Тірідат дізнавшись про Рипсимію, вирішив заволодіти нею, але отримавши відмову, наказав порубати всіх дів. Врятуватися змогла тільки Ніна. На самоті вона попрямувала в Иверію.

Бог покарав царя Вірменії, який жорстоко обійшовся з християнками. Тірідат захворів важкою нервовою хворобою і був на межі божевілля. Зцілив його Григорій Просвітитель. Після одужання Тірідат повірив в силу християнської віри, хрестився сам і хрестив свій народ. У 301 році християнство було проголошено державною релігією у Вірменії.

Проповідь Ніни привела до Христа всю Грузію. Померла свята близько 335 року. Її мощі спочивають в жіночому Бодбійському монастирі, розташованому в Грузії.

Читайте також: У Сергія Бабкіна діагностували рідкісне захворювання

Традиції та звичаї дня

27 січня у наших предків було прийнято піклуватися про домашню худобу, звідки і пішла народна назва цього дня (обряди худоби).

Господарі наводили порядок у хліві, закривали всі щілини, прибирали стару солому і стелили нову. Тварин гладили по голові, пригощали хлібом та овочами, розмовляли з ними, дякували й просили послужити ще.

Слов’яни вірили, що в день Ніни коров’яче молоко володіє особливими магічними властивостями, воно може загасити пожежу і вилікувати опікові рани на людському тілі.

А ось у сні сьогодні побачити корову (бика) червоного або чорного кольору – погана прикмета, в будинок нагряне біда.

Зимові довгі та холодні вечори – ідеальний час для посиденьок і чаювання. Додайте в чай запашні сушені трави, подайте до нього свіжу випічку, і погода вже не буде такою суворою, і навіть життя здасться кращим.

Наші пращури заготовляли влітку трави, коріння, ягоди, і всі вони мали певний сенс. Ці чайні традиції дійшли і до наших днів.

У цей день в давнину жінки традиційно чистили хлів і корів від перегною, міняли їм солому, а також годували худобу хлібом. Чоловіки кололи дрова і навчали цьому вмінню своїх синів.

Корови були в цей день в особливій пошані, їх вважали годувальницями сім’ї. Наші предки вірили, що тварини обов’язково віддячать господарів хорошим удоєм. Навіть в придане дочкам батьки часто давали саме корів. Тому вбивати худобу можна було тільки в особливих випадках. Самі господарі м’яса не їли, а продавали його. Також люди вірили, що після смерті корова оплакує господарів.

Читайте також: На річці розцвіли "крижані квіти": на Волині виявили унікальне явище (фото)

Народні прикмети на 27 січня

Якщо навколо Місяця видно туманний круг – чекай хуртовини.

У холодний день півні заспівали рано, і пішов сніг – можна сподіватися на швидке потепління.

На деревах 27 січня іній – чекай відлига.

Якщо людина народилася 27 січня, то в якості оберега йому варто носити аметист – це захистить його від злих сил.

Якщо по небу 27 січня пливуть білі хмари, то морози триматимуться ще довго
Вранці ворона каркає – буде хуртовина і завірюха.

Якщо 27 січня сонце після заходу залишає слід "стовпом" на небі – чекай швидких і затяжних морозів.

Бліда Місяць – прикмета до того, що буде сніг.

Яскраво мерехтять зірки – морози будуть міцними.

Якщо в будинку 27 січня сталася пожежа, потрібно бризнути коров’яче молоко у вогонь, і полум’я зменшиться.

Якщо вночі 27 січня побачити уві сні червону або чорну корову (або бика), етопрімета, яка віщує швидку смерть.

Коров’яче молоко в цей день має чудодійні властивості – зцілює від хвороб, укусу змії, опіків і навіть ударів блискавкою.

Що обов’язково потрібно зробити 27 січня

Оскільки на працю в цей день заборони не накладаються, 27 січня варто провести за роботою – зусилля принесуть бажані плоди. Рекомендується в цей день зайнятися домашнім господарством, а краще – генеральним прибиранням у домі.

Читайте також: Вчені назвали причину теплої зими в Україні і розповіли, чим загрожує відсутність снігу

Що не можна робити в день Святої Ніни

Варто уникати сварок, а якщо з кимось у вас затяжний конфлікт, цей день відмінно підходить для примирення.

Не можна 27 січня виносити сміття, адже можете винести своє щастя.

Не стрижіть волосся – це принесе невдачу.

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook