Постковідний синдром має понад дві сотні симптомів. Наприкінці 2020 року його внесли до міжнародного класифікатора хвороб. Стало очевидно: хвороба минула – наслідки залишаються. І так у кожного четвертого хворого.
Читайте також: Повідомили, чи зможуть українці обирати вакцину проти коронавірусу
Більш детально – у матеріалі ТСН.
Вірус зачіпає ледь не всі системи та органи. Найчастішими наслідками "ковіду" є фіброз легень і тромбоз. Де цих хворих лікувати? Наразі робоча група Мінохорони здоров’я працює над пакетом постковідної реабілітації. Впоратися мають до 1 червня.
У деяких регіонах уже почали надавати спеціалізовану допомогу постковідним хворим. У Вінниці в одному з диспансерів уже існує відділення реабілітації: сюди із "ковідних" лікарень переводять пацієнтів, що мають негативні тести. Чи можна зовсім уникнути наслідків COVID-19 – лікарі кажуть, що так. Якби були ліки. Потрібно розробити етіотропний препарат для того, щоб він вчасно зупиняв розповсюдження вірусу, не давав йому розмножуватися і відповідно вражати органи і системи організму. Поки що залишається уважно прислухатися до будь-яких змін в організмі. І в разі чого бути готовим вийти з постковідного стану.
Читайте також: Весняна хвиля коронавірусу може стати катастрофою: вчений попередив про небезпеку
Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook
Коментарі
коментарів немає