Новорічний ажіотаж посилюється – українці все активніше купують святкові товари в мережі.За даними маркетплейса Prom.ua, вже з кінця листопада покупці щосили готувалися прикрашати будинки: замовляли штучні ялинки, гірлянди і новорічні іграшки (див. інфографіку).

Читайте також: Католицьке Різдво 2018: важливі прикмети світлого свята

Порівняно з минулим роком попит на них виріс в півтора раза. Піднялися і ціни – в середньому на 50-100 грн, – пише Сегодня.

Вінки і зброя

При цьому, за даними майданчики авторських товарів Crafta.ua, все популярнішим стає новорічний декор: порівняно з минулим роком вдвічі зріс попит на різдвяні вінки, втричі – на дерев’яні іграшки і свічки. В середньому, хендмейд-вінок коштує близько 460 грн. Сьогодні їх прикрашають не тільки бантами, а й сухоцвітом, ялинковими іграшками, горіхами, паличками кориці, ялиновими шишками і навіть свіжими яблуками. Дерев’яні ялинкові іграшки роблять у вигляді символів року (наступний рік – Свині), сніговиків, сніжинок, рукавиць.

Найсвіжіший тренд – гравірування на прикрасах.

"Найчастіше просять вигравіювати імена рідних – дітей, батьків, дідусів і бабусь. Так виходить справжнє родинне дерево", – розповіла на маркетолог Crafta.ua Ольга Костюк.

Подарунки теж не залежуються. Цього року набирають популярність адвент-календарі, які відстежують, скільки днів залишилося до Різдва або Нового року. Вони являють собою будиночки з віконцями, де в кожному віконці лежить цукерка, чай, записка з побажаннями. Збираються класти під ялинку і парфумерію (середня вартість 380-450 грн), смарт-годинники і фітнес-браслети (580 грн), а також настільні ігри (380 грн). Колегам ж часто замовляють сувенірну зброю (1300 грн), солодкі подарунки (450 грн) і брелоки (200 грн). Експерти зазначають, що вже зараз затребувані і заготовки для святкового столу – червона ікра, шампанське, цукерки тощо.

Читайте також: Католицьке Різдво 2018: як святкують Святвечір за західним обрядом

Сукні та піжами

Не забуває народ про вбрання на корпоративи і вечірки. Щоправда, вже другий рік наші співвітчизники віддають перевагу практичному одягу.

"У тренді – сукні-сорочки. Їх до свят шукають і купують найчастіше", – підкреслюють аналітики онлайн-магазину Shafa.ua.

Також популярні теплі в’язані та сукні-гольфи.

"З тканин затребувані оксамит і шкіра. З фасонів – сукні-піджаки і вироби на запах", – додають в Shafa.ua. При цьому більшість покупців вважають за краще сукні середньої довжини – в середньому близько 370 грн.

За даними майданчика, напередодні свят українки беруть штани в клітку, з леопардовим принтом, з екокожі або вельвету.

"Брючні костюми хоча і дорожче суконь, але практичніше – вони будуть до місця і після свята. У середньому тільки на штани йде 315 грн", – зазначає фахівець з комунікацій Shafa.ua. Марія Григор’єва.

За її словами, доповнюють брючні образи жакетами з щільного матеріалу, нерідко з твіду. Під нього підбирають футболку. Зараз таке вбрання-трійку можна купити за 815 грн. Із взуття ж жінки віддають перевагу класичним човникам на високих підборах (близько 470 грн), а з прикрас – сережкам-кистям (135 грн), браслетам з бісеру (90 грн), підвіскам (100 грн).

А ось на карнавали костюми вибирають все ті ж.

"Дорослі перетворюються на Снігуроньку і Санту (370 грн), дітям купують костюми сніговика, ангела чи гнома (250 грн)", – розповіли нам Shafa.uа.

З рідкісних запитів – костюми сороки і Петрушки.

Читайте головні новини Волині та України також на наших сторінках у Facebook та Twitter