У травні в місті Ківерці поховали 31-річного атовця Миколу Тавпича. Чоловіка з зони антитерористичної операції привезли з простреленим черепом. Офіційна версія – боєць вкоротив собі віку, вистріливши у підборіддя. Однак дружина у це не вірить, адже в переписці той казав, що з нього вимагали чималу суму грошей. Щоб їх віддати, подружжя подумувало навіть продати нирку.

Читайте також: В ООС загинула 22-річна випускниця володимир-волинського інтернату

Про це йдеться у сюжеті телеканалу «Аверс», пише ІА Волинські Новини.

Про смерть ківерчанина Миколи Тавпича в пресі не було жодних повідомлень. Річ у тім, що офіційна версія смерті військового – самогубство, адже куля пройшла навиліт через голову. Згодом з журналістами зв’язалася дружина Миколи Тавпича Яна. Вдова покійного не вірить, що її чоловік вчинив самогубство, адже напередодні написав їй повідомлення, яке може свідчити про те, що відправитися на той світ йому допомогли. І мова йде не про ворожу кулю. Окрім останніх повідомлень дружині, є ще цікава переписка з братом, де боєць АТО повідомляє, що на нього чинять тиск і вимагають величезну суму грошей.

Зокрема напередодні покійний Микола Тавпич писав у повідомленнях, що його хочуть віддати під трибунал і йому світить 8-9 років військової тюрми. Натомість йому пропонують відкупитися за 700 тисяч гривень.

Ще кілька повідомлень покійний боєць написав колишній дружині, у яких йшлося, що він, його брат та ще один волинянин влипли у серйозну історію: «Я, Колян і горбатий трохи залетіли. Коляна перевели в іншу частину, а мені догану вліпили, а горбатому дали п...и».

А в останньому повідомленні, яке боєць написав уже дружині Яні було наступне: «Якщо я завтра не передзвоню вранці тобі, значить мене вбили свої на КСП. Збережи це смс, хоч якийсь доказ. Винен начальник штабу і взвод ВМЗ (матеріального забезпечення – ред.) 14 бригади».

Читайте також: СБУ обшукала будинок ветерана АТО з Волині

Повідомлення було відправлене 4 травня о 02.59. Наступного дня о 18 годині його дружину Яну повідомили про смерть чоловіка. Офіційна година смерті – 15.00. Причина – самогубство: чоловік застрелився, вистріливши собі у підборіддя, куля вилетіла через голову.

7 травня бійця привезли у Ківерці і поховали. З приводу смерті наразі відкрито кримінальне провадження, проте датовано воно аж 25 травня, тобто відкрили провадження через 20 днів.

Вдова загиблого бійця Яна Тавпич зараз проводить власне розслідування, бо категорично не вірить, що чоловік застрелився. Вона розповідає, що буквально за годину до так званого самогубства говорила з ним по телефону і він не мав наміру зводити рахунки зі життям.

«Ми ще в 13.40 з ним говорили. Він мені ситуації не розказав, що там сталося, але я йому сказала: «Ти питай скільки хочуть, щоб відкупитися». Він знав цю суму, а я не знала, він мені не сказав, що треба аж 700 тисяч», – каже жінка.

Брат загиблого, з яким він переписувався щодо відкупу, слухавки не взяв, а ось третій боєць, про якого йде мова в повідомленнях, поспілкувався по телефону. Він теж не вірить, що бойовий товариш міг вчинити самогубство, але переконує, що він не в курсі, що сталося. Мовляв у той час перебував у госпіталі, на лікуванні знаходиться і досі та чекає на комісування.

Крім того, у переписці з братом загиблий Микола Тавпич обвинувачує ще одного службовця Івана у підставі. З цим бійцем також вдалося зв’язатися, але він категорично відмовився спілкуватися з нами на тему самогубства побратима по зброї.

«Тільки до командування батальйону. Ніяких конфліктів в нас не було! Нічого не цей... Тільки до командувачів. Не турбуйте мене більше», – завершив він розмову.

Відомо, що на момент смерті Миколи Тавпича, він та його співслужбовці дислокувалися у зоні розмежування в селі Трьохізбенка Луганської області Щастинського району. Вдалося з’ясувати, що саме там, де стоїть шлагбаум, який відгороджує сепаратистів від українських армійців, почастішали самогубства. Останнім часом їх назбиралося з десяток.

Проте є версія, яку офіційно навряд чи хто посміє озвучити, – мовляв рахунки зводять з життям за борги. Але які можуть бути борги вартістю 700 тисяч гривень поміж солдатами, які живуть на військову зарплату?

Між тим не на камеру і дуже обережно озвучуються речі, про які не прийнято говорити щодо військових, аби не здатися непатріотичним. Під час розмов коли ми досліджували тему, дозволимо собі сказати, ймовірного самогубства Миколи Тавпича, промайнула фраза: «700 тисяч – це дуже велика сума, навіть якщо сєпарам продати ракету». Скільки ракет чи боєприпасів потрібно продати, аби вийти саме на озвучену цифру? І що буде, якщо, до прикладу, під час оборудки кур’єрів «кинули», а сума аж надто велика, щоб віддати?

Яна Тавпич переконує: коли дізналася, що потрібна якась велика сума на відкуп, навіть розглядали можливості продати нирку чи Миколину, чи Яни. Про це вона говорила з покійним чоловіком.

«Ми вже й донорів шукали і нирки продавали. Він до мене дзвонить, питає: «Ну що там, скільки дають за одну (нирку – ред.)?» Я пояснювала: «Це треба їхати спочатку туди, аналізи здавати». Просто ніхто не був готовий приїхати і вирізати і гроші дати, розумієте? Я пішла на це вже, щоб його спасти. І він мені дзвонив, питав: «Ну що скільки дають за неї?» Він був готовий за будь-яку ниточку чіплятися. Я кажу: «Я молода, то швидко мою нирку куплять. Може якійсь дитині треба», – розповідає вдова.

Яна Тавпич родом з Вінницької області. Вона сирота, її виховувала тітка. Зараз жінка залишилася без жодних засобів до існування з дворічним сином на руках. І допомоги держава її не виплатить, якщо офіційно підтвердять версію самогубства.

Тож журналісти публічно звернулися до керівництва частини, у якій загинув від пострілу боєць Микола Тавпич із проханням прокоментувати повідомлення, які військовий надсилав своїм рідним перед смертю, та озвучити логічну версію розвитку подій.

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook