Останій раз ви авторизувались через "%social%"

Який ризик підхопити коронавірус у стоматолога

субота, 22.05.21  15:09
Який ризик підхопити коронавірус у стоматолога

На початку пандемії стоматологічні клініки в Україні та інших країнах були змушені зачинитися через побоювання, що під час лікування збільшується ризик передачі вірусу. Автори нового дослідження поставили крапку в цьому питанні: за їхніми словами, прийти до стоматолога так само безпечно, як випити склянку води.

Читайте також: Вчені знайшли простий спосіб побороти постковідний синдром

Вчені зібрали зразки слини 28 пацієнтів і зразки мікробіоти з поверхонь в стоматологічному кабінеті, які виділялися під час ультразвукового чищення зубів, остеотомії імплантатів і різних відновлювальних процедур. Вчені також порівняли склад водного розчину, який використовується під час чищення зубів, і рідину для полоскання рота до використання і через 30 хвилин після, інформує Sage.

Ризик підхопити коронавірус в стоматолога 

Дослідження генетичного складу мікроорганізмів показало, що водний розчин, який використовується під час чищення, а не слина, був основним джерелом поширення бактерій і вірусів. У зразках слини 19 пацієнтів, які переносили SARS-CoV-2 безсимптомно, були виявлені частки патогену, проте їх не було у виділених аерозолях.

Вчені зробили висновок, що ризик зараження на прийомі у стоматолога украй невеликий, особливо з урахуванням якісних систем вентиляції та дезінфекції, які використовуються в таких кабінетах.

«Однак ми не повинні забувати той факт, що цей вірус поширюється через аерозоль, і розмови, кашель або чхання в стоматологічному кабінеті, як і раніше можуть нести високий ризик передачі хвороби», – повідомили автори дослідження.

Читайте також: Чи дозволять українцям доглядати за хворими на COVID-19 родичами у стаціонарах

Чому важливо відвідувати стоматолога під час пандемії 

Вчені також нагадали про те, що під час пандемії необхідно приділяти особливу увагу здоров'ю зубів і порожнини рота, оскільки пародонтит пов'язаний з підвищеним ризиком зараження і важкого перебігу COVID-19. У них в 4,5 раза більше шансів потрапити на апарат штучної вентиляції легенів і майже в дев'ять разів вища ймовірність летального результату.

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook

Помилка в тексті?Виділи її мишкою та натисни Ctrl + Enter

Коментарі

    коментарів немає
Коментар буде опубліковано після модерації
×публікації по часу :