Лише за останній місяць у Луцьку зафіксували більш як півтори сотні звернень щодо домашнього насильства. Тож в місті є потреба створення кризової кімнати, де жертва домашнього насильства тимчасово зможе перебувати і де з нею працюватимуть психологи, пише ІА Волинські новини.
Читайте також: У Луцьку померла 32-річна жінка, яку жорстоко побив співмешканець
Під час засідання бюджетної комісії міськради депутати розглянули Програму запобігання та протидії домашньому насильству Луцької міської територіальної громади на 2021-2025 роки.
Як повідомила керівниця управління соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Ліна Галан, завдяки співпраці з Фондом ОНН у галузі народонаселення вдалося розпочати проект створення кризової кімнати. На ці роботи надійшло понад мільйон гривень.
«Кризова кімната» – приміщення з двома спальнями та кухнею, воно розраховане на перебування від кількох годин до кількох діб для того, щоб підготувати документи і зрозуміти, яким чином цій людині можна допомогти.
Тут може перебувати мама з дитиною чи кількома дітьми. Також є приймальня та робоче місце психолога. Уже виготовлена проектно-кошторисна документація, а наступного тижня розпочнуться ремонтні роботи.
Читайте також: Поліція перевіряє інформацію про викрадення і розбещення дитини на Волині
«Особа матиме право перебувати там від 10 до 20 днів. Зараз діє обласний центр соціально-психологічної допомоги, де можуть перебувати до пів року, але в них складно з фінансуванням, надходять листи в міськраду, щоб центр співфінансувати», – каже посадовиця.
Зі слів Ліни Галан, лише за останній місяць було виявлено 167 фактів скоєння домашнього насильства. Жертвами були як жінки, так і діти. Крім того, є багато випадків, коли діти стають свідками насильства і потребують психологічної корекції. Згадана програма має на меті створити безпечне середовище для жертв домашнього насильства.
Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook
Коментарі
коментарів немає