Із настанням тепла проблема відчинених вікон набуває популярності, адже це потенційна небезпека для малюків, яку батьки часто недооцінюють. У найбільшій зоні ризику діти від 2 до 4 років, адже саме в цьому віці вони активно вивчають навколишнє середовище, а вікно – шлях до пізнання світу. Лікарі зазначають, що невдале падіння навіть із висоти тридцяти-п'ятдесяти сантиметрів є небезпечним для дитини.

Читайте також: Звільнили директорку і вихователів садочка, з вікна якого випав 4-річний хлопчик

Як вберегти свою дитину від небезпеки, що пропонують сучасні технології захисту та чим корисне провітрювання - у "Сніданку з 1+1".

Мама Оля з Дніпропетровщини виховує двох непосидючих малюків. І до вікон у квартирі жінка ставиться з неабиякою обережністю. Адже одного разу ненадійний захист вікон ледь не накоїв біди, коли малюкам вдалося відчинити кватирку. Жінка найближчим часом планує знову ставити захист на вікна, але цього разу якісний.

За словами експерта, краще обирати вікно, де є система, яка блокує відкривання.

"Це найпростіший. Спеціальна фурнітура, що врізається в стулку вікон. Переваги: можна поставити на вже встановлені вікна, а ціна від 80 до 250 гривень", - пояснює спеціаліст.

Найбільш надійний методом, з його слів, є ручка із вмонтованим замком під ключ. Щоправда, вартість буде вже вищою від 200 до 600 гривень. Усе залежить від країни виробника та дизайну. Цю систему також можна ставити на вже вмонтовані вікна.

"Називається в народі "антидєтка". Ви ставите, наприклад, на провітрювання, замикаєте замочок і дитина вже жодним чином не може повернути ручку. Або у вас зачинено, ви заблокували, замочок забрали і дитина вже не відкриє, доки ви його не відкриєте", - заявляє експерт.

Найбільш дорога система захисту – зміна черговості відкриття. Коштує до 1500 гривень, а встановлюється під час замовлення вікон.

"Відкриваються вони не так, як ми звикли. Ручка повертається горизонтально і відкривається створка, якщо догори, відкривається на повну створка. Діти маленькі не дотягуються, їм важко відкрити. І краще, звичайно доповнювати ручкою замком, тоді буде надійніше", - зазначає він.

Експерт наголошує, що москітна сітка - не захист. У її кріпленні маленькі гачки, що не витримають не лише дитини, а й навіть кота.

Крім того, не можна ставити дитину на підвіконня, щоб вона подивилася на собаку, чи помахала татові, який пішов на роботу. Таким чином батьки стимулюють таку цікавість і збільшують ризики. Слід відсунути від підвіконь меблі й обов’язково поставити на вікна захист.

Але неодмінно слід провітрювати щонайменше щогодини по 10-15 хвилин в літню пору року та по 5 хвилин, три-чотири рази на день взимку. Чим менша кімната, тим частіше необхідно провітрювати. Вчені довели, регулярне провітрювання позитивно впливає на здоров'я нервової системи, самопочуття та працездатність. Нормалізує вологість, що не дасть розвинутися пліснявим грибам, пиловим кліщам і розмноженню цвілі. 

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook