Заклади, які раніше були визначені як заклади першої хвилі для прийому хворих на коронавірусну хворобу в різних областях України, буде переглянуто.

Читайте також: COVID-19 атакує: на Волині збільшилася кількість хворих та підозр на коронавірус − РНБО

Про це повідомив головний санітарний лікар Віктор Ляшко на брифінгу в неділю, повідомляє УП.

"З учорашнього дня у нас на штабі було розглянуто питання готовності закладів охорони здоров'я до зустрічі з COVID-19, особливо закладів першої хвилі, яких ми затвердили наразі 240", − повідомив ВІктор Ляшко.

На штабі було сформовано 4 групи, до яких входять представники МОЗ, Національної служби здоров'я, а також Держслужби з надзвичайних ситуацій. І з сьогоднішнього дня ці групи поїхали до областей, щоб переглянути правильність визначення закладів, які будуть надавати медичну допомогу хворим з коронавірусною хворобою, а також надати практичні рекомендації щодо облаштування закладів, а також правильності запуску санітарного сортування".

Ляшко зазначив, що у неділю вранці завітав до Броварської центральної районної лікарні, де запроваджено санітарне сортування на вході до закладу.

Він назвав це позитивним прикладом і попросив усіх керівників закладів охорони здоров'я взяти його на озброєння.

"Тиждень тому ми розгорнули наметові містечка біля інфекційних лікарень, але даному випадку в Броварах це розгорнуто при вході на територію лікарню.

Сортуються всі з підозрою на COVID-19, відходять в один бік, а всі інші, щоб потрапити до певних відділень лікарні, походять температурний скринінг, дезінфекційну обробку і в подальшому рухаються по певних коридорах, щоб не перетиналися потоки хворих з температурою, хворих з травмами, а також лікарі йдуть в окремому напрямку.

Це створює певні незручності на першому етапі, коле налагоджується робота, але це вимушені заходи, які дозволять запобігти поширенню коронавірусної хвороби і запобігти занесенню коронавірусної хвороби в заклади охорони здоров'я, де ще не перебувають хворі з підозрою на коронавірусну хворобу або з коронавірусною хворобою", − констатував лікар.

Читайте також: Повідомили про стан двох пацієнток Луцької міської лікарні, які отримали діагноз COVID−19

Ляшко також зазначив, що у суботу штабом з ліквідації надзвичайних ситуацій оновлено вимоги до контрольно-пропускних пунктів, які будуть встановлюватися на в'їздах і виїздах до кожної області.

"Ми прописали, хто там повинен перебувати, які заходи здійснювати, як проводиться скринінг, в тому числі температурний, і перевірка документів", − зазначив Ляшко.

Ляшко також підтвердив, що, за новим стандартом надання медичної допомоги хворим на коронавірусну хворобу, у всіх померлих від пневмонії має бути забраний матеріал для перевірки на коронавірус методом ПЛР.

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook