Очільниця Міністерства охорони здоров'я Уляна Супрун з біологом та науковою блоґеркою Дарією Прокопик пояснили, у яких кількостях і коли потрібно і можна пити воду і дали рекомендації щодо пиття для дітей.
Читайте також: МОЗ спростувало фейки про "безпечні норми" алкоголю
Їжу можна запивати водою, а можна і не запивати, передає Українська правда.
Якщо ви весь цей час утримувалися від компоту на третє, бо думали, що це шкідливо, тепер можете забути про це.
Споживати достатньо рідини важливо людям будь-якого віку. Пити слід тоді, коли ми відчуваємо спрагу, незалежно від прийомів їжі.
Щодо єдиної норми споживання рідини, то її немає. Наша потреба в гідрації залежить від температури й вологості довкола, нашої активності, фізичного стану (наприклад, вагітним жінками й матерям, що годують, слід пити більше), і їжі, яку ми споживаємо.
Надійним показником достатньої гідрації є колір сечі – вона має бути солом’яно-жовтого відтінку. Темний колір свідчить про сильну нестачу води.
Втім, літні люди й діти погано розрізняють сигнали тіла про спрагу, і більш ризикують наразитися на зневоднення. Тому їм слід нагадувати про пиття. Тіло дітей містить більше води, ніж в дорослих, і тому їм критичніші втрати води. Крім того, діти активно рухаються та більше втрачають вологу через шкіру.
Діти, що пили достатньо, в тестах на увагу і пам’ять мали кращі результати. Недостатня гідрація призводить до закрепів, поганого травлення, агресії й просто, здавалося б, безпричинного вередування.
Дітям радять споживати воду впродовж всього дня, та особливо під час активних ігор чи занять спортом.
Читайте також: В Україні хочуть заборонити рекламу нетрадиційної медицини
Ми отримуємо рідину із води, напоїв, їжі, зокрема, овочів, фруктів, супів, та внаслідок окислення жирів. Єдиних норм споживання рідини не може, але приблизно поради такі:
немовлятам від 8 місяців: 150 мл/кг ваги на день;
дошкільнятам: 100 мл/кг ваги на день;
підліткам: 50 мл/кг ваги на день.
Якщо дитина їсть тверду і суху їжу, або бавиться, чи довкола спекотно і сухо, або хворіє, то потреба в рідині зростає.
Тому дуже важливо, щоб дитина завжди мала доступ до питної води.
Читайте головні новини Волині та України також на наших сторінках у Facebook та Twitter
Коментарі
коментарів немає