За запитом української сторони правоохоронці Латвії затримали президента і одного з власників ВАТ "Міський комерційний банк" (CityCommerce Bank) Рейніса Тумовса, який перебував у міжнародному розшуку.
Читайте також: Затримали четвертого підозрюваного у перестрілці на луцькій автомийці
Про це повідомляє прес-служба Нацполіції України.
Українські правоохоронці зібрали докази причетності керівників цієї фінансової установи і комерційних структур до виведення і привласнення активів банку. Сума завданих збитків становить майже 300 мільйонів гривень.
Під час слідства було встановлено, що упродовж 2013-2014 років посадовці видали кредити фіктивним фірмам, а кошти легалізували через підконтрольні їм комерційні структури. Зокрема, фіктивним підприємствам надавалися кредити під забезпечення майна, вартість якого була завищена в десятки разів,
– сповістили в поліції.
Банкірам повідомили про підозру: президенту – одному з власників – ВАТ "Міський комерційний банк" оголосили про підозру у привласненні, розтраті майна або заволодінні ним шляхом зловживання службовим становищем, а також у легалізації (відмиванні) доходів, одержаних злочинним шляхом. А голові правління банку оголосили про підозру у привласненні, розтраті майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем.
Крім того, керівникам фіктивних підприємств також було повідомлено про підозру у фіктивному підприємстві.
Читайте також: Народний депутат організував розкрадання "Ощадбанку" на $20 млн: затримано 10 осіб
У 2017 році керівники CityCommerce Bank були оголошені в міжнародний розшук. У жовтні 2018 року правоохоронці Латвії затримали президента банку. Наразі йому обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком 1 рік.
Також встановлено, що голова правління банківської установи, отримавши громадянство РФ, виїхав на тимчасово окуповану територію АР Крим,
– зазначили в поліції.
Зараз правоохоронці готують матеріали про екстрадицію до України затриманого в Латвії банкіра.
Читайте головні новини Волині та України також на наших сторінках у Facebook та Twitter
Коментарі
коментарів немає