Президент України Володимир Зеленський підписав закон про ринок землі № 552-ІХ, який Верховна Рада ухвалила 31 березня 2020 року.

Читайте також: Рік після перемоги Зеленського: що вдалося зробити за цей час

Про це повідомили на сайті глави держави у вівторок, 28 квітня. Документ передбачає формування законодавчого поля для запровадження ринкового обігу земель сільськогосподарського призначення.

"Закон, що його підписав глава держави, дасть змогу забезпечити реалізацію конституційних прав громадян на вільне розпоряджання своєю власністю та створити прозорі умови для набуття у власність земельних ділянок сільськогосподарського призначення громадянами України", – йдеться у повідомленні.

Читайте також: В Україні придумали новий вид покарання злочинців

Що передбачає закон

  • Законом передбачено, що з 1 липня 2021 року право власності на земельні ділянки сільськогосподарського призначення площею до 100 гектарів можуть набувати виключно громадяни України.

  • З 1 січня 2024 року таку можливість отримають також юридичні особи, власниками яких є українці. Вони зможуть купувати до 10 тисяч гектарів землі.

  • Заборонено також продаж державних та комунальних земель.

  • Відповідно до підписаного закону, питання, чи надавати іноземцям право купувати землю, вирішуватиметься на референдумі.

"Крім того, що закон забезпечить повноцінну реалізацію права приватної власності на земельні ділянки сільськогосподарського призначення для громадян України, він сприятиме значному розширенню інвестиційних можливостей в аграрному секторі", – заявили в Офісі президента.

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook