Президент України Володимир Зеленський підписав закон щодо посилення відповідальності в разі порушення правил дорожнього руху.

Читайте також: В Україні набули чинності нові ПДР: як це стосуватиметься перевезення дітей

Про це йдеться на офіційному сайті Президента України.

Так, очільник держави підписав Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за окремі правопорушення у сфері безпеки дорожнього руху" № 1231-IX, який Верховна Рада

В Україні суттєво збільшили розміри штрафів для водіїв: за що каратимуть
ухвалила 16 лютого 2021 року.

Так, цей документ посилює відповідальність за порушення правил дорожнього руху. Зокрема, збільшено штрафи за порушення правил користування ременями безпеки або мотошоломами, обмежень швидкості руху, проїзд на заборонний сигнал регулювання дорожнього руху, залишення місця дорожньо-транспортної пригоди, а також за керування транспортним засобом особою, яка не має відповідних документів на право водіння.

Також посилюється адміністративна відповідальність за порушення правил дорожнього руху пішоходами, велосипедистами та особами, які керують гужовим транспортом, і погоничами тварин. Окрім того, посилено відповідальність за керування транспортними засобами, річковими, морськими або маломірними суднами у стані алкогольного, наркотичного або іншого сп’яніння.

Читайте також: В Україні змінили правила перевезення дітей в автомобілі

Цей закон також поширюється й на поліцейських, яким відтепер дозволяється використовувати засоби відеозапису, з обов’язковим долученням таких матеріалів до протоколу про адміністративне правопорушення. Також законом передбачається можливість зупинки транспортного засобу поліцейським для огляду водіїв з використанням спецзасобів для перевірки на стан сп’яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.

Закон набирає чинності від наступного дня після опублікування.

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook