У вівторок, 12 січня, президентка Республіки Молдова Мая Санду прибула зі своїм першим офіційним закордонним візитом до Києва, де зустрілася із українським лідером Володимиром Зеленським.

Читайте також: Щасливий та усміхнений: Зеленський катається на лижах у Буковелі (фото)

Після розмови тет-а-тет вони підписали спільну заяву, зазначивши, що стратегічна метою обох держав є членство в Європейському Союзу. Про деталі переговорів інформує пресслужба президента України.

На початку церемонії з приводу зустрічі, яка відбулася на площі біля Маріїнського палацу в Києві, пролунали гімни Молдови та України, після чого президенти здійснили обхід воїнів почесної варти. Мая Санду привітала українських військових словами "Слава Україні!".

Згодом лідери двох країн представили членів української та молдовської делегацій.

"Вітаю Маю Санду в Києві. Це початок нових відносин України та Молдови. Нас єднають спільні цінності та позиції щодо питань загальноєвропейського порядку денного. Ми цінуємо, що президентка Молдови підтримує суверенітет і територіальну цілісність України, не боїться називати Крим українським", – написав Зеленський у Twitter.

Санду привіталася словами "Слава Україні!"

Після розмови глав держав у форматі "віч-на-віч" пройшли українсько-молдовські переговори в розширеному складі під головуванням Зеленського і Санду. Згодом вони підписали двосторонні документи.

Тезиси спільної заяви президента України та президентки Молдови:

  • стратегічна мета обох держав – членство в ЄС;

  • Україна твердо підтримує територіальну цілісність Молдови у межах її міжнародно-визнаних кордонів;

  • досягнуто домовленості про будівництво магістралі, яка з’єднає Київ і Кишинів, а також побудову прикордонного мостового переходу через Дністер, що скоротить шлях між містами до 5 годин;

  • посилення міжнародної співпраці з метою мінімізації негативних наслідків пандемії коронавірусу;

  • готовність продовжувати спільні зусилля і координацію заради зміцнення стратегічного значення ініціативи "Східне партнерство";

  • надати новий імпульс роботі Спільної міжурядової комісії з питань торговельно-економічної та інших двосторонніх механізмів співпраці. Україна та Республіка Молдова готові докласти максимум зусиль для пошуку взаємоприйнятних шляхів вирішення проблемних питань, які довгий час залишалися невирішеними;

  • зусилля будуть зосереджені на розвитку контактів між людьми, нових ініціатив в освіті, науці, охороні здоров’я, спорті та забезпеченні освітніх і культурних прав етнічних меншин без будь-якої дискримінації.

Зеленський підкреслив, мовляв, приємно, що Санду свій перший візит здійснює саме в Україну. Він також запросив президентку Молдови на святкування 30-річниці Незалежності України 24 серпня 2021 року.

Читайте також: Зеленський задекларував майже 4,6 млн гривень роялті від "Кварталу"

Санду і Зеленський біля Маріїнського палацу

Раніше в Офісі глави держави заявили, що через запроваджений в Україні посилений карантин офіційні заходи відбудуться без участі журналістів.

Візит Санду в Україну


Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook