Держава в умовах ринкової економіки не може встановлювати ціни на продукти харчування, але збільшує мінімальну зарплату, щоб у громадян зросли доходи.

Читайте також: В Україні пенсіонери отримають солідні надбавки: кому і скільки доплатять

Про це заявив президент Володимир Зеленський під час поїздки до Тернопільській області 18 вересня, повідомляє пресслужба глави держави. 

Зеленський нагадав, що від 1 вересня в Україні почалося поступе зростання розміру мінімальної заробітної плати і очікується, що у 2021 році вона сягне – 6 500 грн. І вже, зі слів президента, громадяни мають відчують збільшення мінімалки, бо від неї індексуються посадові оклади бюджетників.

"Але звичайні люди, які живуть в Україні і які в більшості є платниками податків, вони радіють… Що стосується мінімальної зарплати, то п'ять тисяч – це нічого. Ми збільшили, на скільки змогли, від 1 вересня. Від 1 січня вона буде шість тисяч, а від 1 липня чи серпня – шість з половиною тисяч гривень", – сказав Зеленський. 

Читайте також: Зеленський заявив, чи слід очікувати в Україні європейських пенсій

Водночас український лідер пояснив, що в Україні ринкові ціни на продукти і держава не може їх зменшити, бо на їхню вартість впливає багато чинників, зокрема – погодні умови, обсяг урожаю, баланс експорту та імпорту, курс валюти тощо.

"Що стосується зменшення цін, то в нас ринкова економіка. Держава не може "ламати" ціни та підприємства", – сказав підсумував Зеленський. 

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook