У вівторок, 24 листопада, православні християни вшановують пам'ять преподобного монаха-аскета, сповідника Теодора Студита. За народним календарем – Федір Студит або Федір Мороз. У світі також відзначають День друзів.
Читайте також: Кандидати від партії "За майбутнє" у другому турі виборів перемагають у чотирьох великих містах
У цей день існують певні заборони, а народні прикмети розкажуть, якою буде погода в найближчому майбутньому, пише OBOZREVATEL.
24 листопада іменини святкують: Віктор, Євген, Максим, Степан, Тимофій, Федір.
День друзів
У вівторок, 24 листопада, відзначається День завоювання друзів і здійснення впливу на людей, або, скорочено, День друзів.
Це свято запропонували відзначати у США в день народження психолога і письменника Дейла Карнегі, автора популярної книги "Як здобувати друзів і впливати на людей". Вперше опублікована 1936 року, ця книга одразу ж стала бестселером і продовжує добре продаватися і в наші дні.
День пам'яті Теодора Студита
Теодор на прізвисько Студит народився в Константинополі 758 року. У 32 роки разом із дружиною Анною вирішив присвятити себе християнству. Посвячений у пресвітера, Теодор проти своєї волі був обраний ігуменом. Тим часом, цар Костянтин насильно змусив свою дружину Марію прийняти постриг у монастир, а сам одружився зі своєю родичкою. Приклад беззаконня не залишився без наслідувачів. Преподобний виступив викривачем неправди царя. За це зазнав жорстоких тортур і був вигнаний на сім років. Врешті решт Теодор пішов у безлюдне місце, де прожив із декількома учнями до смерті в умовах аскетизму.
Читайте також: Нардепи просять перевірити карантин вихідного дня на конституційність
Федір Студит або Федір Мороз
У народному календарі день Теодора Студита називали Федором Морозом. Вважалося, що в цей час приходили заморозки. На Федора радили залишатися вдома – ближче до печі і гарячого борщу. Господині готували ситні страви, збираючи всю сім'ю за столом.
За Федором судили про майбутній урожай ягід і грибів. Якщо на небі було багато зірок — до літа можна було запасати кошики. Щоб прикмета збулася, в цей день обов'язково заварювали чай із сушеними ягодами — малиною, суницею, чорницею.
Прикмети на Федора 24 листопада
З ранку іній на траві і деревах – до морозу.
Дме вітер – до хуртовини і похолодання.
Випало багато снігу – до теплої зими.
Голосно цвірінькають горобці – до відлиги.
Що не можна робити 24 листопада
Заборонено залишати в будинку безлад, немитий посуд і підлогу. Предки вважали, що бруд може привабити нещастя в будинок.
Не можна халатно поводитися з вогнем – це може привести в будинок нечисту силу, а разом з нею і різні біди.
Не варто 24 листопада багато розмовляти, а тим більше лихословити і конфліктувати. Цей день краще провести в мовчанні, щоб уникнути проблем у майбутньому.
Не можна лінуватися, краще почати працювати з самого ранку. Того, хто байдикуватиме, чекають фінансові невдачі і великі втрати.
Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook
Коментарі
коментарів немає