Бруд на вулицях, на узбіччях доріг, у лісах, на берегах озер став настільки звичним, що багато хто взагалі не помічає його, сприймаючи як невід’ємну й неминучу частину пейзажу. На жаль, це свідчить про наш низький рівень екологічної культури.

Читайте також: Пляжі Світязя активно готують до туристичного сезону (фото)

Прибрати разом ліс, берег озера чи узбіччя – саме такі прості спільні дії допомагають виробленню звички ніколи не смітити, нагадує Прес-служба Шацького НПП.

Працівники Шацького парку відзначили День навколишнього середовища, який у 2019 році припадає на 20 квітня, прибиранням прибережної смуги озера Світязь від урочища Тополина до затоки Лука. Вдалося зібрати понад 20 мішків сміття. 

Читайте також: Озеро Світязь може перетворитися у болото через місцевих браконьєрів (відео)

Найбільше сміття траплялося на березі – за 2-3 м до водного плеса. Переважно це були пляшки з під пива, газованої води, обгортки від сигарет, морозива. 

Поблизу затоки Лука натрапили на дуже неприємну "знахідку" – купу сміття на березі озера. І якщо ми зазвичай звинувачуємо туристів у тому, що в нашому районі брудно, насамперед, через них, то така "знахідка" красномовно свідчить про протилежне. 

Тому вкотре переконуємося, що вислів "Чисто не там, де прибирають, а там, де не смітять!" свою актуальність не втратить ніколи.

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook