Завершити каналізування села Світязь та благоустрій пляжу, безпосередньо на вул. Набережній є першочерговими завданнями на даний момент.

Читайте також: Озеро Світязь може перетворитися у болото через місцевих браконьєрів (відео)

Наразі там тривають роботи в рамках реалізації інфраструктурного проекту "Покращення екологічної ситуація у Шацькому національному природному парку шляхом каналізування населених пунктів навколо озера Світязь". У рамках проекту передбачено проведення 150 км каналізації, – повідомляє Волинська ОДА.

Зокрема, нині у селі Світязь вже проклали 18 км каналізації, а усього цьогоріч планують провести 40 км, і таким чином охопити увесь населений пункт.

Та окрім того, спільно із представниками Шацького НПП та місцевої влади працюють і над інфраструктурою села та облаштуванням пляжу, аби зробити населений пункт туристично привабливішим. Для прикладу, за кошти місцевих бюджетів виготовляють проекти ринку та торгових магазинів, які хочуть встановити там, щоби упорядкувати стихійну торгівлю. Концепцію такого проекту найближчим часом винесуть на затвердження сільської ради.

"Ми хочемо зробити Світязь екологічно чистим, тому з національним парком, з районною владою та селищною радою працюємо над цим комплексно, щоби врахувати усе для зручності туристів та, водночас, для місцевих жителів", – відзначив Валерій Криворог.

Читайте також: Дорогу до Шацька відремонтують за 400 мільйонів гривень

Загалом у планах проведення благоустрою ще 1,3 км пляжу (до наметового містечка). Ці роботи хочуть завершити до початку сезону, тож орієнтовно мова про 15 травня.

Щодо інфраструктури, то обговорили реконструкцію дороги на вул. 8 березня після укладання каналізації. Зокрема домовилися, що дорожнє полотно робитимуть за кошти обласного бюджету, а тротуари та освітлення – з місцевих бюджетів. Аналогічний варіант розглядають і щодо вул. Набережної.

Слід зауважити, що в перспективі розглядають варіант створення дороги, яка дозволить до автостанції с.Світязь їхати іншим шляхом, щоби розвантажити дорогу вздовж Набережної. А саму вулицю біля пляжу зробити пішохідною. Нині працюють над проектом, аби в наступному році була можливість його реалізувати.

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook