У Державному бюро розслідувань пояснили, чому вилучення коштів у митника, який їхав з Волині до Києва, відбувалося під час транзиту грошей, а не під час вручення їх адресатам.

Читайте також: За кошти батьків: як проходив співбесіду одіозний митник Ягодина, якого «взяли» з 700 тисячами доларів

Про це пише ІА Волинські новини.

Нагадаємо, 4 червня ДБР обшукало автомобіль начальника зміни митного посту «Ягодин» Михайла Бурдейного й виявило в багажнику цього транспортного засобу 704,3 тис. дол. Упаковки були підписані «СБ Люб.», «Прок», а ще правоохоронці вилучили записник із «дуже відомими прізвищами», яким той передавав гроші.

Як повідомив під час прес-конференції директор Територіального управління ДБР Львова Руслан Ляшко, це була спільна операція слідчих Головного слідчого управління ДБР і оперативників Територіального управління. Вилучення грошей відбувалося в межах кримінального провадження, яке розслідують слідчі Головного слідчого управління ДБР.

З його слів, наразі кошти арештовані, тож слідчий суддя оцінив і прийняв рішення про законність їх вилучення. Також Руслан Ляшко переконує, що під час розслідування було встановлено джерела походження цих коштів. Він також повідомив, що на саме таке проведення спецоперації вплинуло декілька чинників.

«По перше, ми знаємо що в той час відбувалися конкурси на посади керівників митниць і кілька днів залишалося до призначення нових керівників митниць. У зв’язку з цим було побоювання, що ця особа не буде уповноважена на збір і транспортування цих коштів. Тому ми терміново працювали, фактично, «з коліс», – зазначив він.

Ще однією причиною такого розвитку подій Руслан Ляшко назвав небезпеку зливу інформації.

Читайте також: Митник, якого спіймали на хабарі на «Ягодині», у місяць «заробляв» до $10 тис

«Друга причина пов’язана з тим, що ця особа довго працювала на згаданій посаді, він міг впливати на ті чи інші дії й рішення, на посадових осіб в тому числі суддів і прокурорів, тому прийнято, що документування ускладнить сам факт викриття. Він має відповідні зв’язки в середовищі правоохоронців, суддів і було побоювання, що отримання санкцій може вплинути на позитивну реалізацію і успіх операції. Про цей факт документування, який передував затриманню, знала обмежена кількість осіб як в Територіальному управлінні, так і в центральному апараті. Реагувати треба було оперативно. Побоювання... [витоку інформації] були», – пояснив він.

До слова, митника у той день не затримували. З власних джерел журналістам стало відомо, що слідчим Михайло Бурдейний повідомив, що гроші йому не належать і це ніяка не каса «чорного налу» з митниці. Мовляв, гроші належать певному бізнесмену, а Бурдейний просто перевозив сотні тисяч чужих доларів. Також журналісти стверджують, що знайшовся й бізнесмен, який підтвердив версію Михайла Бурдейного.

У ДБР інформують: щодо самого митника порушене службове розслідування і внесена додаткова кваліфікація «незаконне збагачення».

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook