Чому в Україні не працюють ковідні електронні сертифікати? Уряд оголосив, що з 1 липня почалося тестування системи. Воно показало, що кожен другий сертифікат не генерується через помилки у даних пацієнта або назві вакцини.

Читайте також: Розповіли про обмеження, які будуть діяти під час осіннього локдауну

Як ці хиби можна виправити і чому система, яка мала спростити українцям життя, додала бюрократії, йдеться 29 липня у сюжеті ТСН.19:30.

Двічі щеплений Дмитро, як тільки з'явилась можливість, записався на бета-тестування ковідних сертифікатів в застосунку «Дія». Однак система видала помилку.

Щоб виправити помилку, Дмитро йде туди, де щеплювався, у Центр вакцинації. Знов стоїть у черзі. А коли потрапляє в середину, то усі розводять руками. Тепер треба знайти лікаря , який робив щеплення.

Тобто з десятків бригад, які працюють у Центрі вакцинації, Дмитру треба знайти одно свого лікаря, який робив записи про першу вакцинації, бо тільки він персонально може змінити його дані нині. Однак в центрі вакцинації, щоб знайти потрібного, треба як мінімум найняти детектива. Ситуація заходить у глухий кут.

Із 10 тисяч українців, які тестують систему, 50% не змогли отримати сертифікат через помилки.

Вакцинальна кампанія, де залучені сотні медиків і мільйонне населення, виявилась надскладною задачею з технічної точки зору. У Міністерстві цифрової трансформації кажуть, нині доводиться спрощувати алгоритми, аби система не зважала на дрібні помилки, наприклад слово написано з малої чи великої літери. Після цього сподіваються, справа зрушиться з місця.

Тим часом, на допомогу Дмитрові кличемо керівника сервісу Хелсі, куди лікарі заносять данні про вакцинацію.

Він пояснює, чому помилки у загальній базі може змінити лише, той лікар, який вносив данні у систему.

«Лікар за кожну вакцину отримує кошти і несе відповідальність за внесення вакцини», – зазначає керівник сервісу.

Він показує Дмитру, як можна знайти прізвище лікаря, який його щеплював. Вже по прізвищу шукаємо, де медик працює. До нього треба їхати в інший кінець міста. Тут з'ясовується, що у серії другої дози вакцини є неточність.

Для пошук відсутньої цифри, треба підняти документацію за кілька останніх місяців. Але і це ще не все. Виявляється, що і в записах першої дози є хиби – не вказано назву вакцини першої дози.

А перше щеплення робив інший лікар, який не працює в цій амбулаторії. До нього треба теж записатися, поїхати, витратити час. Поки ми з'ясовуємо, де працює сімейна лікарка, виявляється вона у відпустці і ніхто, крім неї, Дмитру допомогти не може. Тобто те що мало виглядати, як кілька кліків у смартфоні, виявилося додатковою бюрократією.

Читайте також: Волинян почали щеплювати вакциною Moderna

Розробники кажуть: поки систему не налагодять, ковідні сертифікати для широкого загалу доступні не стануть.

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook