8 березня 2019 р. у с. Струмівка Луцького р-ну внаслідок дорожньо-транспортної пригоди трагічно загинув Заслужений журналіст України, співробітник ТРК "Аверс" Юрій Яцюк. Ще одна жертва наїзду автомобіля – вчителька Галина Стрільчук із Ківерцівського р-ну – зазнала важких тілесних ушкоджень. Але чому навіть року виявилося замало волинським правоохоронцям, щоб встановити всі обставини трагедії?

Читайте також: "Добре серце ховав за жартами": волиняни про журналіста Юрія Яцюка

Того нещасливого дня Юрій Яцюк, як і чимало інших колег-журналістів, проводжав в останню путь ветерана волинських мас-медіа, багаторічного репортера кримінальної хронічки та спортивного оглядача Романа Флішарського. Після чину поховання Романа Олександровича на кладовищі в с. Гаразджа Луцького р-ну Юрій Антонович повертався додому. І коли разом із Галиною Стрільчук переходив дорогу, в них врізався "Фольксваген Гольф". Внаслідок сильного удару Юрій Яцюк зазнав травм, несумісних із життям, а Галина Стрільчук надовго потрапила в лікарню…

Минали місяці, але волинські правоохоронці не поспішали розслідувати цю справу. Лише після втручання журналістів тодішній начальник Головного управління Національної поліції Волинської області, генерал поліції 3 рангу  Петро Шпига взяв її на особистий контроль і таки спонукав підлеглих із відділку в Луцькому р-ні провести експертизу ДТП із відтворенням всіх обставин події.

Відтак, залишалося тільки дочекатися офіційних висновків та рішення прокурорів: є підстави порушувати кримінальну справу щодо водія чи вони відсутні?

Одразу після 3 травня, Міжнародного дня свободи преси, колеги Юрія Яцюка з ТРК "Аверс" повернулися до цієї теми. Виявилося, що слідчий прокурор постановив провести не додаткову, а нову експертизу цієї смертельної ДТП. Хоча, як повідомив адвокат родини Яцюків, попередня встановила, що злощасний "Фольксваген Гольф" рухався перед зіткненням із пішоходами не в крайньому правому ряду, а посеред дороги, і що швидкість автівки була щонайменше 70 км/год…

Колега загиблого Юрія Яцюка – головний редактор "Волинської газети" та заступник голови Волинської облорганізації НСЖУ Володимир Данилюк, із цього приводу повідомив:

"Матеріал ТРК "Аверс" про зволікання з розслідуванням цієї справи скеровано в пресслужбу Прокуратури Волинської області. Там повідомили, що з облпрокурор Тарас Безрукий із ним уже ознайомлений. Будемо сподіватися, що волинські правоохоронці діятимуть професійно та відповідально. Хоча б тому, що за життя Юрій Яцюк створив не одну сотню телепередач про роботу співробітників міліції/поліції та прокуратури", – зазначив Володимир Данилюк.

Читайте також: У селі неподалік Луцька сталась смертельна ДТП, загинув відомий журналіст

Волинські журналісти, втім, намагаються не забувати про осиротілу родину Юрія Яцюка. Торік за сприяння облосередку НСЖУ, обкомів профспілки працівників освіти та науки і працівників державних установ син Юрія та Ольги Яцюків – Максим – безкоштовно оздоровився в літньому дитячому таборі "Супутник" на Волині.

До Дня Святого Миколая профком обласної філії НСТУ подарував Максимові Яцюку солодощі, адже раніше Юрій Яцюк багато років працював саме у Волинській ОДТРК.

А наприкінці березня ц. р. у м. Луцьку мав відбутися черговий Міжнародний турнір із футзалу "Кубок пам'яті Бориса Клімчука" за участі команд із України, Литви, Білорусі та Польщі. Через карантинні обмеження його довелося відтермінувати. Але як мінімум одного результату вже досягнуто: за рішенням оргкомітету змагань директор Волинського обласного центру фізичного здоров'я населення "Спорт для всіх" Володимир Новосад вручив синові Юрія та Ольги Яцюків – Максимові – нові кросівки (хлопець активно займається спортом).

Ольга Яцюк підхопила естафету чоловіка та нині створює телесюжети на ТРК "Аверс".

Утім, якимось чином вплинути на поліцейських та прокурорів щодо ефективного розслідування обставин загибелі Юрія Яцюка журналісти не можуть. Хіба що висвітлюючи цю трагедію, роблячи її надбанням громадськості.

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook