Українці з 15 липня отримали можливість вільно подорожувати до країн Європейського Союзу. Для цього не обов'язково мати вакцинацію від коронавірусу, досить негативного ПЛР-тесту.

Читайте також: Уряд хоче ввести самоізоляцію для невакцинованих прибулих в Україну

Однак не все так просто – кожен член ЄС може встановлювати додаткові правила. Куди можна поїхати вже зараз і що для цього потрібно – пише OBOZREVATEL.

Безвіз повертається

З 15 липня українці можуть потрапити на територію Євросоюзу не тільки для навчання або працевлаштування, а й із туристичною метою. Для цього не обов'язково мати вакцинацію від коронавірусу, досить негативно ПЛР-тесту.

Україну внесли в список країн, туристам з яких рекомендовано дозволити в'їзд до ЄС.

Однак варто розуміти, що внесення в «зелений список» не означає автоматичну можливість в'їзду на територію всіх держав-членів. Ухвалений сьогодні документ має скоріше рекомендаційний характер. А остаточне рішення про в'їзд буде ухвалювати влада кожної країни окремо – враховуючи епідемічну ситуацію.

Куди можна поїхати просто зараз?

Поки що не всі країни опублікували свої вимоги. Однак вже зараз українські туристи можуть відвідати:

 • Польщу

З туристичною метою – лише при авіаперельоті: ПЛР, негативний експрес-тест на визначення антигену коронавірусу SARS-CoV-2 або сертифікат про щеплення проти COVID-19.

Також перед вильотом потрібно заповнити анкету за посиланням та вказати наступну інформацію: назву країни, звідки почалася подорож; номер рейсу; дату прибуття; ім'я та прізвище; документ, що засвідчує особу; контактні дані; адреси всіх місць, де ви маєте намір зупинитися протягом перших 14 днів.

 • Фінляндію

Тільки для вакцинованих препаратами: Prizer, Moredna, Vaxzevria/AstaZeneca, Johnson&Johnson, Sinopharm, Covishield, CoronaVac.

 • Францію

Тільки для вакцинованих препаратами: Pfizer, Moderna, AstraZeneca або Janssen.

 • Словенію

ПЛР, негативний експрес-тест на визначення антигену коронавірусу SARS-CoV-2 або сертифікат про щеплення проти COVID-19.

Визнаються такі вакцини: Pfizer, Moderna, AstraZeneca, Johnson and Johnson, Covishield, CoronaVac, Sinopharm.

 • Латвію

ПЛР (за 72 години), негативний експрес-тест на визначення антигену коронавірусу SARS-CoV-2 (за 24 години) або сертифікат про щеплення проти COVID-19. Також потрібно заповнити анкету на сайті (не раніше, ніж за два дні до приїзду).

Визнаються такі вакцини: Vaxzevria/AstraZeneca, Pfizer, Moderna, Johnson and Johnson.

 • Болгарію

ПЛР, негативний експрес-тест на визначення антигену коронавірусу SARS-CoV-2 або сертифікат про щеплення проти COVID-19.

 • Грецію

ПЛР, негативний експрес-тест на визначення антигену коронавірусу SARS-CoV-2 або сертифікат про щеплення проти COVID-19.

 • Іспанію

ПЛР, тест на антиген або сертифікат про щеплення проти COVID-19. Визнаються вакцини: Pfizer, Moderna, AtraZeneca, Janssen, Sinopharm CoronaVac.

 • Кіпр

Тільки для вакцинованих препаратами: Pfizer/BioNTech, AstraZeneca, Moderna, Janssen та CoronaVac.

Для інших потрібно зареєструватися на сайті і пройти додаткове ПЛР-тестування після прибуття в країну (30-32 євро).

Читайте також: Між Україною та Китаєм підпишуть угоду про безвіз

 • Австрію

ПЛР, негативний експрес-тест на визначення антигену коронавірусу SARS-CoV-2 або сертифікат про щеплення проти COVID-19.

Визнаються такі вакцини: Pfizer/BioNTech, CoronaVac, AstraZeneca. Решта громадян повинні пройти 10-денний карантин.

 • Хорватію

ПЛР, негативний експрес-тест на визначення антигену коронавірусу SARS-CoV-2 або сертифікат про щеплення проти COVID-19. Перед вильотом потрібно зареєструватися на спеціальному порталі.

 • Німеччину

ПЛР, негативний експрес-тест на визначення антигену коронавірусу SARS-CoV-2 або сертифікат про щеплення проти COVID-19 (з 18 липня).

Визнаються такі вакцини: BioNTech / Pfizer, Moderna, AstraZeneca і Johnson & Johnson.

 • Нідерланди

Тільки для вакцинованих препаратами: Pfizer/BioNTech, Astra Zeneca, Johnson & Johnson, Moderna, Serum Institute of India (Covishield), Sinopharm BIBP, Sinovac.

 • Естонію

Не потрібний ПЛР-тест або вакцинація, також немає вимог щодо самоізоляції. Така інформація розміщена на урядовому сайті. Ці правила діють до 25 липня. Після влада перегляне показники в Україні і відповідно продовжить або не продовжить дозвіл.

 • Данію

ПЛР, негативний експрес-тест на визначення антигену коронавірусу SARS-CoV-2 або сертифікат про щеплення проти COVID-19. Після прибуття необхідно здати ще один тест, в аеропорту він безкоштовний (з 17 липня).

 • Литву

ПЛР, негативний експрес-тест на визначення антигену коронавірусу SARS-CoV-2 або сертифікат про щеплення проти COVID-19. Однак 10-денна самоізоляція для невакцинованих все одно обов'язкова. Її можна скоротити, якщо на сьомий день здати тест.

 • Бельгію

Для поїздки знадобиться: біометричний паспорт; документальне підтвердження мети поїздки (картка резидента країни ЄС або вид на проживання, бронь готелю, запрошення бізнес-партнера та інше); підтвердження фінансової спроможності; поліс медичного страхування, який визнається на території країн Євросоюзу. Також потрібно заповнити спеціальну форму перед в'їздом.

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook