Ледь не винесли з сесійної зали: як кандидат у мери Луцька Шиба переносив Центральний ринок; Луцький "коронавірусний" шпиталь потребує медиків: шукають пів тисячі спеціалістів; Одинадцять смертей та майже 400 нових хворих: де на Волині виявили COVID-19; На Волині у зачиненій квартирі виявили тіло чоловіка; Повідомили, які райони на Волині на межі потрапляння до "червоної" зони − такими були головні події Волині та Луцька у вівторок, 10 листопада.
Читайте також: Повідомили, чи працюватимуть школи у Луцьку до та після виборів (офіційно)
Ледь не винесли з сесійної зали: як кандидат у мери Луцька Шиба переносив Центральний ринок
Сьогодні він вважає себе захисником луцьких ринків і каже, що розуміє підприємців. А 12 років тому підприємці ринку ледве не винесли його з сесійної зали, бо він хотів перенести Центральний ринок з-під стін замку. Тоді – хотів, але "дав задню". Тепер же каже зовсім протилежне і розповсюджує брехливі чутки про свого опонента на виборах. Мова йде про колишнього мера Луцька Богдана Шибу.
Сьогодні його конкурент на виборах на посаду Луцького міського голови Ігор Поліщук, який здобув більшість голосів у першому турі, повідомив: Богдан Шиба та його прибічники переконують підприємців і покупців, що "прийде Поліщук і закриє всі ринки". Хоч це є абсолютною неправдою: ніхто їх не збирається закривати.
Сам Богдан Шиба, намагаючись отримати якнайбільше прихильників, вирішив задобрити підприємців і одна з його передвиборчих тез: "Центральний ринок не треба зносити. Я вмію розмовляти з людьми, з підприємцями і розумію їх. Я посприяю тому, щоб вони самі, своїми силами там навели лад".
Але у 2008 році, коли він був Луцьким міським головою, ні про яке мирне впорядкування території силами підприємців не йшлося.
У серпні 2008 року Шиба заявив: продавців секонд-хенду та гуртової торгівлі з Центрального ринку перенесуть на новий ринок на вулиці Боженка. А незгідних пообіцяв карати.
З його слів, луцькі перекупники, котрі продають свої товари на місцях стоянок для автомобілів, торгують не в установлених місцях або на проїжджій частині поблизу Центрального ринку, будуть притягнуті до відповідальності. Міська влада попереджувала орендарів земельних ділянок про припинення договорів, якщо вони використовують цю землю не за призначенням або порушують правила торгівлі.
"Я не дозволю нікому говорити з владою в ультимативній формі. Ображаються перекупки, які займаються гуртовою торгівлею на проїзній частині вулиці Глушець. Схожі заяви – це замах на злочин і мають каратися", – додав Богдан Шиба, коментуючи повідомлення торгівців про перекриття вулиці Глушець у зв’язку зі знесенням їхнього стихійного ринку.
Крім того, Богдан Шиба переконував, що скаржаться на нестачу місця на ринку на вулиці Боженка не бабці, які продають невеличкий обсяг городини, а перекупки з інших областей.
І цей конфлікт не стих. У грудні того ж року Центральний та Завокзальний ринки не працювали, продавці і підприємці пікетували Луцьку міську раду, де проходила сесія, тримаючи в руках плакати: "Геть руки від ринків!", "БЮТ віримо, а Шибі ні!", "Шиба, не поглиблюй кризу!". На розгляд сесії було винесене питання про передачу ділянок на ринках комунальному підприємству "АвтоПаркСервіс". Протестувальників зібралося близько 1,5 тисячі осіб.
Читайте також: Кандидат на посаду мера Луцька Шиба вдався до брудних маніпуляцій, оббріхуючи свого опонента
Одинадцять смертей та майже 400 нових хворих: де на Волині виявили COVID-19
За останню добу на Волині зареєстровано 385 нових випадків захворювання на COVID-19. Одужало за добу 476 осіб.
11 випадків хвороби завершилися летально.
Нові випадки захворювання за добу виявлено: м. Луцьк – 76, м. Нововолинськ – 27, Володимир-Волинський район – 33, Горохівський район – 11, Іваничівський район – 4, Камінь-Каширський район – 22, Ківерцівський район – 48, Ковельський район – 31, Локачинський район – 8, Любомльський район – 22, Любешівський район – 20, Луцький район – 29, Маневицький район – 19, Ратнівський район – 17, Рожищенський район – 4, Старовижівський район – 7, Турійський район – 5, Шацький район – 2.
Загалом, станом на 10 листопада в області зареєстровано 16821 випадок COVID-19, які підтверджено лабораторно методом ПЛР, з них 863 у дітей та 1543 у медичних працівників.
Одужало 10148 осіб, з них 575 дітей та 1137 медичних працівників.
323 випадки хвороби завершилися летально (в тому числі померло 13 медиків).
Читайте також: В Україні новий коронавірусний антирекорд: за добу виявили понад 10 тисяч хворих, на Волині – 385
Луцький "коронавірусний" шпиталь потребує медиків: шукають пів тисячі спеціалістів (відео)
Для повноцінної роботи тимчасового інфекційного госпіталю, що діятиме на базі Луцького пологового будинку, потрібно 508 медичних працівників. Нині ж сформовано шість медичних бригад, у яких сумарно є лише 100 працівників. Про це розповіла директорка Луцької міської клінічної лікарні Лариса Духневич.
Нині у тимчасовому шпиталі завершують монтажні роботи зі встановлення системи подачі кисню. Розраховують на 110 кисневих точок. Поруч з пологовим готують майданчик для встановлення десятитонної кисневої бочки.
Загалом госпіталі облаштовували 17 реанімаційних ліжок із сучасним обладнанням. Шпиталь розрахований на 250 ліжок, розповів Суспільному заступник начальника управління охорони здоров’я Луцька Віктор Глухманюк.
Із його слів, ситуація може у будь-який момент ускладнитися, тому коронавірусне відділення хочуть відкрити найближчим часом. У випадку ускладнення епідемічної ситуації, в міському управлінні освіти планують мобілізувати сили інших лікувально-профілактичних закладів міста.
Читайте також: У Луцьку таксі протаранило мікроавтобус (відео)
На Волині у зачиненій квартирі виявили тіло чоловіка
10-го листопада у багатоповерхівці на вулиці Ковельській у Володимирі-Волинському знайшли тіло чоловіка.
Квартиру відчиняли рятувальники з поліцією, бо чоловік близько тижня не виходив із помешкання.
Як зазначили, повідомлення, про те, що більше 7-ми днів чоловік не з’являвся на людях надійшло на пункт зв’язку ДПРЧ-7 від працівників поліції. Було здійснено виїзд за адресою вул. Ковельська 12.
Працівники ДПРЧ деблокували двері та виявили тіло чоловіка. Особистість встановлюється.
Читайте також: У Луцьку невідомий побив 17-річного хлопця та вкрав його велосипед
Повідомили, які райони на Волині на межі потрапляння до "червоної" зони
У Волинській області на межі з "червоним" рівнем епідемічної небезпеки знаходиться 7 районів. Про це повідомила головний державний санітарний лікар області Наталія Янко 9 листопада під час засідання регіональної комісії з питань ТЕБ та НС.
Зокрема, йдеться про Володимир-Волинський, Горохівський, Локачинський, Луцький, Любомльський, Ратнівський та Шацький райони. Інцидентність на цих територіях перевищує рекомендований для "помаранчевої" зони (320 та 100 тисяч населення).
"У разі збереження тенденції щодо погіршення епідемічної ситуації і недотримання протиепідемічних норм, зазначені території наступного тижня також можуть потрапити до "червоного" рівня епідемічної небезпеки. Загалом середньообласний показник інцидентності за останні 14 днів зріс із 253 до 391 на 100 тис. населення (ріст на 55 %)", – зазначила Наталія Янко.
Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook
Коментарі
коментарів немає