У громаді на Волині затвердили старост, Як у громаді на Волині зі скандалом "ділили" землю: пояснення сільського голови, Мер одного із міст на Волині захворів на коронавірус, Двоє волинян потрапили до списку найвпливовіших українців, Виявився сиротою: чоловіка, який без пам'яті опинився за 1000 кілометрів від дому, впізнали знайомі – такими були головні новини  Волині 16 грудня.

Читайте також: Вилучили гроші та записи: на Волині чоловіки продавали наркотики (фото)

У громаді на Волині затвердили старост

Депутати Шацької селищної ради підтримали кандидатури старост Світязького, Пульмівського, Піщанського, Самійличівського та Пулемецького округів.

Старостою сіл Світязького округу став Віктор Плейтух.

Оксану Тумік призначили старостою Пульмівського округу.

Петра Мегеля призначили головою Піщанського округу.

Олександр Кусько отримав підтримку депутатів та залишився старостою в Самійличівському окрузі.

Ексголова Пулемецької сільської ради Василь Демедюк став старостою цього округу.

Як повідомив селищний голова, перед поданням на розгляд ради кандидатури старост він зустрічався з мешканцями та обговорював це питання.

Разом із тим у Ростані, Прип’яті та Грабово немає одностайності думки серед місцевих, тому там посади старост залишаються вакантними.

Читайте також: У селі на Волині горів житловий будинок, на пожежу приїхали рятувальники, поліція та газовики (фото/відео)

До прикладу, в Прип'ятському окрузі люди озвучили аж п’ять кандидатур, один із них уже відмовився.

На цьому ж засіданні селищної ради депутати затвердили Положення про старост Шацької селищної ради, в якому прописані повноваження, права та обов’язки керівників округів.

Старост обирають на час дії селищної ради, однак староста може припинити достроково свої повноваження.

Як у громаді на Волині зі скандалом "ділили" землю: пояснення сільського голови

У територіальній громаді на Волині – скандал із розподілом землі. Утім, кандидатка на посаду старости Жидичинської територіальної громади Галина Матвіюк переконує депутатів Луцької міської ради, що землі роздавали шляхом жеребкування, не розділяючи людей на своїх і чужих. Вона запевняє, що великі за площею наділи за умови затвердження її кандидатури на посаду очільниці громади віддасть у місто Луцьк з перспективою подальшого розвитку.

Про те, як і кому ділили землі громади, вона розповіла сьогодні, 16 грудня, під час засідання комісії з питань планування соціально-економічного розвитку, бюджету та фінансів.

Зі слів сільської голови, скандал із розподілом земель виник через постійні скарги і "підливання олії у вогонь" опозиційними депутатами.

"Я у боротьбі з цією опозицією жила три роки. Але люди були зацікавлені лише амбітними інтересами щодо моєї особистої персони, і їх не цікавило, що за нами стоїть громада. Позитивних відгуків було багато, бо те, що було зроблено можна побачити", – каже Галина Матвіюк.

З її слів, свого часу було зроблено розподіл двох детальних планів щодо житлової забудови: один план на 14 ділянок у селі Небіжка з ініціативи учасників АТО, а інший – на 62 діляннки у селі Клепачів.

"За сприянням ЗМІ та усіх резонансів на ці земельні ділянки надійшло 347 заяв. Тож ми провели розподіл землі для індивідуальної забудови шляхом жеребкування. Претензій не надходило ні від кого. У тому числі від учасників АТО зауважень та скарг теж немає, тому що вони були присутні під час тих скандальних сесій. Ми за своєї каденції забезпечили землею майже всіх місцевих учасників АТО – під садівництво, особисте сільське господарство та забудову. Ми не розділяємо учасників АТО на своїх і чужих, тому землю отримали і учасники АТО з міста Луцька", – каже посадовиця.

Вона розповіла, що близько 108 ділянок на території громади отримали лише учасники АТО.

Читайте також: У луцькій поліклініці не працюють ліфти (відео)

Водночас, зі слів Галини Матвіюк, у селах є й молоді сім’ї та пільгові категорії населення. Тому вона як чинна на той час очільниця громади нібито була зацікавлена, щоб дати декілька соток під особисте сільське господарство з подальшою перспективою зміни цільового призначення під будівництво.

"А щодо решти земельних ділянок, які мають великі площі, то ми зробили все, щоб вони не попали в руки опозиціонерів, оскільки через тих же учасників АТО були спроби прихопити в одні руки по 2 гектари землі. А я заблокувала цей процес. Я розумію, що громада, яка влилася в Луцьк, має мати розвиток. І ці ділянки передадуться в місто з перспективою подальшого розвитку для громади", – каже сільська голова Жидичина.

З її слів, масовий розподіл земельних ділянок відбувся перед виборами, 25 жовтня 2020 року під час однієї із сесій.

"Ми з депутатами хотіли встигнути роздати землі до виборів, так. Але я попереджала людей, що їм доведеться йти до міської ради на затвердження, а в міській раді жорсткі вимоги, які, якщо не виконати, то й землі не буде. Бо надання дозволу не передбачає права власності", – резюмувала вона.

Мер одного із міст на Волині захворів на коронавірус

Міський голова Ковеля Ігор Чайка повідомив про те, що у нього виявили коронавірус.

"Несподіваний "подарунок" на день народження – позитивний ПЛР. На щастя, почуваюся добре. Температури немає, тому працюю вдома, дистанційно. Постійно на зв’язку зі своїми заступниками. Дякую всім за привітання. Шануймося і не легковажимо! Все буде добре!" – написав Ігор Чайка.

Двоє волинян потрапили до списку найвпливовіших українців

Новий щорічний редакційний рейтинг журналу "Фокус" "100 найвпливовіших українців" здивує багатьох читачів. Ще на стадії опитування експертів стало ясно: впливовість в цьому році цілком перемістилася в коридори Офісу президента. 

Проте до списку найвпливовіших українців потрапили і двоє волинян. Так, 27 місце посів нардеп Ігор Палиця, а 42 – нардеп Андрій Герус.

"Ігор Палиця – один із тих українських політиків, які позиціонують себе адвокатами державних інтересів. У кожному виступі в парламенті він намагається донести до своїх колег, що Україна повинна самостійно заробляти гроші в казну, а не жити за рахунок постійних позик від міжнародних партнерів...

Читайте також: У Луцьку виплатять премії персоналу закладів освіти

Цю ідею його партія "За майбутнє" намагалась донести і до українців на місцевих виборах, отримавши 11,42% мандатів у всій країні. Ріст рейтингу партії надихає Палицю", – йдеться на сторінках видання про Ігоря Палицю.

Зокрема, про очільника Комітету ВР з питань енергетики і житлово-комунальних послуг Андрія Геруса, родом з Нововолинська, пишуть:

"До 2019 року Андрій Герус був відомий як активіст і експерт у сфері енергетики, який критикував формулу формування ціни на вугілля "Роттердам+", вигідну компанії ДТЕК найбагатшого українця Рината Ахметова. У команді Зеленського Герус опинився зимою 2019 року, а після парламентських виборів очолив Комітет ВР з питань енергетики і ЖКП. Відтоді від його позиції значною мірою залежать ситуація і розстановка сил в енергосфері.

Головною проблемою українського ринку електроенергії Герус вважає прив’язані до курсу євро завищені "зелені" тарифи для сонячних і вітрових електростанцій. Також він впевнений, що приватні генерації невиправдано завищують ціни на енергоринку, а держкомпанії тим часом зазнають збитків".

Виявився сиротою: чоловіка, який без пам'яті опинився за 1000 кілометрів від дому, впізнали знайомі

Знайшли людей, які знають чоловіка, який не пам’ятає, як опинився за 1000 кілометрів від дому – у місті Новомосковськ Дніпропетровської області.

Про це повідомила волонтерка Лілія Ярошевська, завдяки розголосу якої стало відомо про історію Віктора Глущука з Волині.

Нагадаємо, Лілія Ярошевська у соцмережі повідомила про чоловіка, який не пам'ятає, як опинився у Новомосковську, але каже, що його звати Віктор Глущук та запевняє, що проживав у селі Заболоття на Волині.

"Просить, щоб знайшли його рідних. Можливо, хтось шукає його. Допоможіть, будь ласка, йому повернутися додому", – написала жінка у своєму дописі.

Читайте також: Завтра у Луцьку знову не буде води

Усього приблизно через годину після того, як допис поширили волиняни та місцеві ЗМІ, знайомі Віктора Глущука відгукнулися та сконтактували з пані Лілією.

З'ясувалося, що чоловік – сирота, раніше виховувася у дитячому будинку. Має брата, якого колись усиновили, а також сестру.

Люди, які впізнали Віктора, погодилися забрати його на Волинь, тож вже завтра, 17 грудня, питання щодо цього вирішуватимуть у Новомосковську.

Лілія Ярошевська розповіла, що їжу та одяг чоловікові давали місцеві, а ночував він у під'їзді.

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook