У центрі Луцька – стрілянина: терорист захопив автобус із заручниками (всі деталі); Дві смерті: де на Волині виявили найбільше хворих на коронавірус (статистика по районах); На Волині втопився чоловік, тіло шукали рятувальники; На Волині помер депутат − такими були головні події Волині та Луцька у вівторок, 21 липня.

Читайте також: Поліцейський хотів звільнити дитину із автобуса в Луцьку, проте у відповідь пролунав постріл (відео)

У центрі Луцька – стрілянина: терорист захопив автобус із заручниками (всі деталі)

21 липня о 9:25 у Луцьку на Театральній площі озброєний чоловік захопив автобус із людьми та погрожує зброєю. З ним ведуть перемовини.

У соцмережах Максим Плохойтак називає себе терорист – публікував вимоги, доки його акаунти не заблокували. Злочинець хоче, аби судді, політики, правоохоронці та церковники визнали себе "терористами в законі".

Автобус "Берестечко–Краснилівка" стоїть посеред Театрального майдану з розбитими вікнами. Всередині перебувають люди. Поблизу – автомобіль патрульної поліції.

Особа, яка захопила заручників у Луцьку, сама зателефонувала в 9:25 до поліції представилася ім'ям Максим Плохой. Справжнє ім'я луцького терориста – Кривош Максим Степанович.

Поліція вже знайшла, що у мережі інтернет за авторством Максим Плохой є книга "Філософія Злочинця" описує перебування автора в місцях позбавлення волі та його погляди на життя.

Максим Плохой – чоловік, який захопив заручників у Луцьку, оприлюднив свої вимоги у соцмережі.

"З Днем Антисистеми! Релігійно–політична, олігархічна система влади суть терор. Держава завжди була і є терорист. Зі мною багато людей, автоматична зброя, гранати, дві бомби, третя в людному місці міста; всі вибухнуть, якщо не буде наступного: глави судів (КСУ, ВС), Вищої ради правосуддя, генпрокурор, міністр юстиції, директор кримінально–виконавчої служби, прем’єр, голова Верховної Ради, міністр оборони, глава СБУ, глави церков: Філарет, Епіфаній, Онуфрій, Шевчук, Ахмед Тамім, протестантської, римо–католицької, також: Аваков, Порошенко, Ахметов, Коломойський, Пінчук, Медведчук, – всі викладають у соцмережі на свої сторінки і в ютуб відеозвернення з текстом: "Я – ПІБ, посада, я – терорист у законі". Президент Зеленський публікує відеозвернення з текстом: "Фільм "Земляне" 2005 року дивитися всім. Ще: моя смерть вибухам не завада. Отже: правда з вуст 24–х врятує життя сотен. З Днем Антисистеми. Не обманюйте себе. Святкуйте Правду", – йдеться у його зверненні.

До місця події під'їхав автобус із силовиками. Також підтягнулися БТРи. Наразі Театральний майдан та рух у центрі Луцька перекрили.

Близько 14 години Арсен Аваков прибув до Луцька і з місця доповідатиме про ситуацію із захопленим автобусом.

Журналіст Юрій Бутусов повідомив, що йому зателефонував нібито "Максим Плохой", який захопив заручників у Луцьку. 

"Каже, що має в своєму розпорядженні зброю і вибухівку. Люди в автобусі, з телефонів яких він здійснює дзвінки, сприймають його загрозу цілком серйозно. Він вимагає від журналістів поширення його вимог, які викладені в зверненні. Його вимоги опубліковані. Сказав, що хоче, щоб усі журналісти до нього приїхали", – розповів Бутусов.

Близько 15.20 у Луцьку біля автобуса із заручниками пролунав вибух. Терорист кинув з автобуса невстановлений вибуховий пристрій. Ніхто не постраждав.

Із журналістами зв'язалася заручниця терориста у Луцьку. Жінка заявила, що на виконання вимог злочинця є пів години. 

Також вона зазначила, що терориста розсердила інформація про те, що він був у психлікарні. Про це повідомляли правоохоронці, але потім спростували.

"Нащо вони його нервують? Пишіть. Ну пишіть. Підніміть же того Зеленського. І того Авакова, сраки свої хай піднімуть", – сказала вона.

Близько 19 години до автобусу підходив перший заступник НацполіціїЄвген Коваль у жовтому жилеті з сумкою. Він передав її всередину та відійшов. Виявилося, терорист дозволив передати заручникам воду.

Луцький терорист стверджує, що один із заручників поранений. За його словами, люди в поганому стані. Також він каже, що серед заручників є вагітна жінка та дитина. 

О 20:45 терорист відпустив трьох заручників – бабусю, вагітну жінку та дитину.

Президент України Володимир Зеленський  виконав вимогу луцького терориста і виклав відеозапис, а в коментарях – скріни решти тексту.

О 21:40 луцький терорист відпустив усіх заручників.

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков запевнив, що всі звільнені заручники неушкоджені. Раніше терорист запевняв, що є один поранений.

Після звільнення заручників та затримання терориста в Луцьку президент Зеленський видалив із соцмереж відео із фразою, яке він записав на вимогу терориста.

Читайте також: Повідомили про стан здоров'я заручників, котрі весь день просиділи в автобусі з терористом в центрі Луцька

Дві смерті: де на Волині виявили найбільше хворих на коронавірус (статистика по районах)

За останню добу на Волині зареєстровано 37 нових випадків захворювання на COVID–19: м. Луцьк – 7, Луцький район – 5, Любешівський район – 6, Ківерцівський район – 4, Ковельський район – 4, Маневицький район – 3, Старовижівський район – 3, Любомльський район – 2,  Іваничівський район – 1, Локачинський район – 1, Рожищенський район – 1.

Одужало за добу 73 особи, в тому числі 3 дітей та 9 медичних працівників. Два випадки хвороби завершилися летально (померли мешканці м.Луцьк та Ратнівського району).

Загалом станом на 21 липня в області зареєстровано 3318 випадків COVID–19, які підтверджено лабораторно методом ПЛР. Одужало 2216 осіб. 77 випадків хвороби завершилось летально.

За весь період спостереження коронавірусна хвороба виявлена:

м. Луцьк – 742 випадки, в т.ч. 16 летальних;

Луцький район – 260 випадків, в т.ч. 3 летальних;

Ковельський район – 390 випадків, в тому числі 11 летальних;

Ківерцівський район – 385 випадків, в т.ч. 10 летальних;

Камінь–Каширський район – 243 випадки, в т.ч. 8 летальних;

Ратнівський район – 163 випадки, в т.ч. 6 летальних;

Володимир–Волинський район – 247 випадків, в т.ч. 3 летальних;

м. Нововолинськ – 198 випадків, в т.ч. 8 летальних;

Іваничівський район – 66 випадків;

Горохівський район – 137 випадків, в тому числі 1 летальний;

Маневицький район – 110 випадків, в тому числі 4 летальних;

Старовижівський район – 83 випадки, в т.ч. 2 летальних;

Любешівський район – 79 випадків, в тому числі 1 летальний;

Турійський район – 50 випадків, в тому числі 1 летальний;

Любомльський район – 48 випадків;

Рожищенський район – 44 випадки, в тому числі 2 летальних;

Локачинський район – 40 випадків;

Шацький район – 33 випадки, в тому числі 1 летальний.

Читайте також: У селі на Волині через дитячі пустощі горіло сіно

На Волині втопився чоловік, тіло шукали рятувальники

На Волині,  у місцевому ставку у Маневицькому районі втопився чоловік.

19 липня близько 20:22 пішов купатись до місцевого ставку і не повернувся мешканець села Галузія Маневицького району 1969 р.н.

Тіло загиблого було знайдено водолазами – рятувальниками аварійно – рятувального загону спецпризначення У ДСНС у Волинській області.

З початку року на Волині загинуло на водоймах 26 людей, з них – 4 дітей.

Читайте також: Пішов купатися і не повернувся: на Волині втопився чоловік

На Волині помер депутат (фото)

Помер депутат Любешівської селищної ради, директор ЗЗСО "Судченський ліцей" Валерій Петрович Панасюк.

"Передчасна смерть енергійної, працьовитої та наполегливої людини, яка багато зробила для Любешівщини та свого рідного села Судче – це трагедія і непоправна втрата. Щиро поділяємо горе та висловлюємо співчуття рідним, близьким і друзям Валерія Сергійовича.

Світла пам’ять про нього назавжди залишиться у наших серцях та усіх, хто його знав", – йдеться у повідомленні.

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook