У Луцьку помер відомий лікар-невролог; Луцькі базарники програли ще один суд; Від 36 до 80 років: на Волині від ускладнень COVID-19 п'ять летальних випадків; Волинська земля у руки львів’ян: через свавілля Держгеокадастру під стіни ОДА прийшли атовці; Очільник Волинської обласної інфекційної лікарні написав заяву на звільнення − такими були головні події Волині та Луцька у середу, 7 жовтня.

Читайте також: Був торгівельним представником: молодий лучанин загинув на трасі до Львова

У Луцьку помер відомий лікар-невролог (фото)

У Луцьку помер відомий лікар-невролог, завідувач неврологічним відділенням Волинської обласної клінічної лікарні впродовж 27 років Микола Леонтійович Потолочний.

Свій професійний шлях Микола Леонтійович розпочав у 1960 р. і завершив у 2018 р.

Етапами його лікарської діяльності були: лікар-невролог, завідувач неврологічного відділення та заступник головного лікаря обласної лікарні Ліксанупру, завідувач неврологічного відділення обласної клінічної лікарні та обласний позаштатний спеціаліст з неврології управління охорони здоров’я облдержадміністрації.

За свій 60-ти річний трудовий шлях Микола Леонтійович був свідком та активним учасником розвитку неврологічної служби, розвитку неврології як науки та як практичної спеціальності. Від тонкощів топічної діагностики, яку знав досконально, і на якій базувалась постановка діагнозів у неврологів попередніх поколінь, до сучасних високих медичних технологій таких, як МРТ, комп’ютерна томографія, церебральна ангіографія, нейроміографія, електроенцефалографія та інші.

В очолюваному ним відділенні концентрувались найважчі хворі області із патологією центральної нервової системи та церебро-васкулярними хворобами. На базі відділення проходили інтернатуру або стажувались практично всі неврологи області.

Читайте також: На Волині від важкої хвороби помер вчитель (фото)

Луцькі базарники програли ще один суд

Волинська обласна спілка споживчих товариств програла ще один суд. Про це повідомив Ігор Поліщук.

"Ще один програний Волинською облспоживспілкою суд щодо визнання права власності та повернення паркану навколо лівої сторони Старого ринку", – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, 21 вересня, судом у черговий раз наголошено на відсутності у позивачів правовстановлюючих та дозвільних документів на тимчасові споруди, відсутності доказів правомірного користування земельною ділянкою, яка перебуває у комунальній власності, на якій вони розміщені.

Читайте також: Стало відомо, що планують збудувати на місці Старого ринку у Луцьку (фото)

Від 36 до 80 років: на Волині від ускладнень COVID-19 п'ять летальних випадків

На Волині за останню добу різко збільшилась кількість хворих на коронавірус, а також зафіксовано 5 летальних випадків. 

Померло троє жінок та два чоловіки.

Померлим було від 36 до 80 років. Усі вони мали супутні хронічні захворювання (недуги серцево-судинної системи, цукровий діабет, цироз печінки, панкреатит, ожиріння). Коронавірусна інфекція у всіх протікала з ускладненнями.

Четверо із 5 хворих, що померли за останню добу, лікувалися в інфекційних стаціонарах, а мешканка Маневицького району за медичною допомогою не зверталася, померла вдома. Діагноз їй поставили вже посмертно.

За словами Наталії Янко, показник летальності від коронавірусу в області становить 2%. Причини смертності у 90% випадків – розвиток вірусних пневмоній і наявність супутніх хвороб.

Читайте також: У Луцьку вночі п'яний водій втікав від поліції

Волинська земля у руки львів’ян: через свавілля Держгеокадастру під стіни ОДА прийшли атовці (відео)

Нещодавно на сайті Головного управління Держгеокадастру з’явилося щонайменше 15 наказів про надання дозволу на відведення кількох земельних ділянок на території Шацького району площею від одного до двох гектарів під ведення сільського господарства.

Усі ці документи підписані першим заступником начальника Головного Управління Держгеокадастру у Волинській області Анатолієм Поляковим. Сам Поляков родом зі Львівщини. Ймовірно, тому виділив земельні ділянки не аби кому, а своїм землякам – львів’янам. І це незважаючи на те, що волиняни не можуть оформити документів на власні ділянки.

Голова Громадської спілки "Спілка воїнів АТО Волині" Олександр Серватович каже, що це – пряма корупція, адже "пропускають" лише документи фірм, засновники яких наближені до керівництва Держгеокадастру Волині.

В кінці вересня пан Поляков передав у власність земельну ділянку для ведення сільського господарства, яка розташована на прибережній смузі озера Світязь на території Пульмівської сільської ради. Розробляв цей проект також підприємець зі Львова Євген Юшін. Однак люди подейкують, що заправляє всіма земельними справами на Волині Юрій Панечко. Він, так би мовити, позаштатний працівник Держгеокадастру Волині. Кажуть, саме він збирає данину у людей, які хочуть отримати землю, а вхідний квиток коштує аж 1000 доларів. Ймовірно допомагають у цьому Юрію Панченку начальник Головного Управління Держгеокадастру Волині Назар Микичак, заступник начальника управління відділу планування та забудови територій Волинської ОДА Степан Білан та в. о. директора інституту землеустрою Волинської області Дмитро Мосійчук.

До слова, основним виконавцем робіт щодо проведення торгів є ТзОВ "Волинський аукціонний інститут".

Заступниця керівника ГО "Асоціація землевпорядників Волині" Світлана Шеремета каже, що це підприємство створене львів’янами та повністю їм підпорядковується. Та й прибутки приносить хороші. А от волинським організаціям, які мають законне право на проведення аукціонів, такі роботи активно блокуються. Окрім цього Держгеокадастр монополізував ринок земельних послуг.

Читайте також: Погуляйко виділив землю для підприємства з Луганщини (розпорядження)

Очільник Волинської обласної інфекційної лікарні написав заяву на звільнення

Очільник Волинської обласної лікарні написав заяву на звільнення.

Заступник начальника відділу з питань управління об’єктами спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області та землями комунальної власності апарату обласної ради Альберт Гілітуха повідомив, що на ім’я голови обласної ради надійшла заява директора комунального підприємства "Волинська обласна інфекційна лікарня" Волинської обласної ради Руслана Морочковського із проханням звільнити його із займаної посади за згодою сторін, у зв'язку із сімейними обставинами. Відтак виникла потреба розглянути це питання на засіданні профільної комісії.

Т.в.о. начальника управління охорони здоров`я ОДА, депутат обласної ради Людмила Тимощук зауважила, що для неї це неабияка несподіванка, адже вона днями відвідувала цей заклад та спілкувалась із головним лікарем особисто, втім про його наміри навіть не здогадувалась. Вона зауважила, що у майбутньому воліла б, щоб кадрові питання були узгоджені із профільним управлінням виконавчої влади.

"Відповідальність за якість надання медичної допомоги, за функціонування медичних закладів лежить на нас", – наголосила вона.

Депутат Володимир Дибель своєю чергою висловив нарікання з приводу недолугості кадрової політики в державі загалом. Він також зажадав пояснень такого кроку особисто від Руслана Морочковського.

Альберт Гілітуха розповів, що володіє інформацією про те, що Руслан Морочковський продовжуватиме працювати у тому ж колективі і буде обіймати посаду завідувача інфекційним дорослим відділенням цього комунального підприємства.

В результаті дискусії, більшістю голосів депутати рекомендували голові обласної ради звільнити Руслана Морочковського з посади директора КП "Волинська обласна інфекційна лікарня" Волинської обласної ради.

До призначення керівника, в установленому законом порядку, тимчасово виконувачем обов`язків директора цього медичного закладу рекомендовано призначити Галину Морочковську.

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook