Лучанин Віталій Махновець загинув під Волновахою, а його батько, який покинув сім’ю, був дебоширом та не цікавився життям сина, отримав від держави грошову компенсацію. Мати загиблого Марія Махновець не один рік намагалася добитися справедливості, коли нарешті виконком Луцької міської ради прийняв рішення позбавити чоловіка пільги, на яку він не має права.

Читайте також: Лучанин через суд доводить, що не утримував свою подругу в ув’язненні

Зі слів Марії Юріївни, усі її зусилля спрямовані на те, аби відновити справедливість, адже чоловік ніколи не цікавився життям дітей, а після смерті дитини захотів збагатитися, передає Інформаційне агенство Волинські Новинии. 

"Я одна виховувала двох дітей, з чоловіком жила окремо з 1994 року. Він пиячив, дебоширив, руку на мене піднімав, приводив додому алкоголіків й до ночі влаштовував гуляння. Діти ходили в школу, були ще малі і на все це дивилися. Мені важко було в 90-х роках, треба було дітей ставити на ноги, годувати, одягати, я на дві роботи ходила, а він і копійки не давав. Дуже тяжко було, тому подала на аліменти, але він їх не платив".

"А раз було на кухні накинувся на мене з ножем і хотів зарізати. На щастя, у той момент син почув шум, забіг та врятував мене. Потім приходив із ножем до мене у спальню і казав, щоб подала на розлучення. Звісно я це зробила, мені навіть легше стало, як він від нас виїхав у іншу квартиру", - розповідає пані Марія.

Жінка каже, що син був дуже старанним.

"Закінчивши 9 класів у 17 школі, Віталій пішов в училище №6 на телемайстра, добре вчився, отримав червоний диплом. Далі у 1999 році пішов одразу в армію, я вже сама диплом забирала. Служив у ракетних військах півтора року. Така добра дитина була…. Вам не передати, і справедливий, чесний був. А коли прийшла повістка про мобілізацію, то казав: "Треба, то піду, а хто ж, як не я…", - пригадує мати слова сина.

Марія Махновець каже, що батько таки об’явився, однак лише тоді, коли сина не стало.

Читайте також: Чи засудять луцького "борця зі смородом" за образи?

"Як трапилася біда, то він одразу побіг, щоб йому гроші дали. А це 300 тисяч гривень. Я казала, щоб не давали йому, бо сина не виховував, ходила у військкомат, а там навіть документів не хотіли приймати. Тому мусила висилати поштою. Але мені відмовили. Я думаю, що він поділився у військкоматі грошима, тому й мою заяву не хотіли приймати", - розповідає жінка.

Тому пішла шукати справедливість в суд.

СУД КАЖЕ, ЩО ДОКАЗІВ НЕМАЄ

У суді пані Марія представила документи з управління юстиції, де вказано, що батько не сплачував аліменти: "Марія Юріївна дійсно не отримувала аліменти на утримання дітей згідно з рішенням суду".

"У 1997 його посадили, бо не сплачував аліменти. Коли він вийшов, то мене побив: зламав ніс, я мала струс мозку. Його знову посадили. Я казала, щоб сусідів попитали, яким він «батьком» був. Коли мав другу жінку, то вони усиновили дітей, щоб мати гроші за них від держави, але так пиячили, що торік відбувся суд і їх позбавили батьківства, дитину відправили в інтернат у Рожище",- каже жінка та показує документи про судимість чоловіка.

"На суді він плутався, якого син року народження, яку школу закінчив, де далі навчався. То який це батько?!" - наголошує Марія Махновець.

Жінка дала на розгляд суду документ із управління освіти Луцької міської ради, де вказано, що вихованням та матеріальним забезпеченням учня займалася лише мати: "Іван Махновець не брав участь у вихованні сина, не відвідував батьківських зборів, не відповідав на дзвінки класного керівника, не цікавився успішністю сина. Дитина зазнавала моральної травми та психологічного тиску зі сторони батька, адже той приходив у нетверезому стані та бив маму".

"У довідці з технікуму теж вказано, що батько не цікавився життям сина: "За період перебування студента в навчальному закладі, всі питання стосовно навчання, виховання і матеріального забезпечення сина вирішувала мама. Віталій неодноразово стверджував, що батько не цікавиться ним і не надає жодної фінансової підтримки".

Читайте також: «Як пояснити дитині, що окремі «громадські діячі» задля власного піару просто обмовили їх батька»? - Галькевич

"Після цих фактів Луцький міськрайонний і Волинський апеляційний суди мені відмовили, мовляв, я не маю доказів. Проте до матері дослухалися у Комунарському суді Запоріжжя. Тоді заслухали свідчення родичів, сусідів, друзів і це врахували як вагомі підстави, щоб позбавити батька грошової виплати. Нам присилали звідти документи по рішенню суду, де було написано: "Обов’язок батьків не лише народити дитину, але й виховати".

"Виходить, що в Запоріжжі один закон, а на Волині інший?! Чи просто з ними теж поділилися грошима, якщо таке несправедливе рішення ухвалюють", - каже мати загиблого хлопця.

"Чоловік взагалі сином не цікавився, він навіть не знав, коли Віталіка мобілізували. Він і не знав, коли в сина день народження. Коли син був в АТО, то в рапорті написав, що в нього немає батька"

"Ваня ні на 9 днів, ні на 40 днів, ні на рік не ходив в церкву, на кладовище. Тому я і суджуся з ним, не заради грошей, а заради справедливості. Мені його гроші не треба, краще вони б пішли на лікування воїнів АТО", - наголошує жінка.

Цього року Марія Махновець звернулася і в Луцьку міську раду, аби позбавити колишнього чоловіка пільг на комунальні послуги.

Читайте також: Згвалтування школярки на Волині: поліція прокоментувала інцидент

"До нас звернулася мати загиблого під час участі в АТО Віталія Махновця щодо позбавлення права на пільги батька Івана Махновця. Це пов’язано з тим, що чоловік не займався вихованням сина, ухилявся від батьківського обов’язку щодо його утримання – не сплачував аліменти, про що свідчить вирок суду від 1997 року".

"Скасування пільг цій особі вже ухвалено рішенням виконкому, де чітко прописано, що члени сімей загиблих мають право на пільги, але особи, які ухилялися від обов’язку щодо утримання дітей, якщо ця обставина доведена судом, повністю позбавляються пільг."

Позбавлення пільг безпосередньо стосується Івана Махновця", - розповідає директор департаменту соціальної політики Луцькради Вікторія Майборода.

Іван Махновець на фото праворуч:

Читайте головні новини Волині та України також на наших сторінках у Facebook та Twitter