Квартира, новий будинок, земельна ділянка. За три роки Сергій Ляшенко на посаді керівника обласної дитячої лікарні значно покращив своє фінансове становище. Щоправда, не за рахунок зарплатні.

Читайте також: Волинські діти отримають необхідні ліки завдяки благодійникам, незважаючи на "заморожений" Савченком бюджет

В обласній дитячій лікарні знову скандал. І знову – з очільником. Цього разу жадібність підвела керівника Волинського обласного дитячого територіального медичного об’єднання Сергій Ляшенка.

Нагадаємо, у попередній частині розслідування ми вже розповідали про те, як через підставні фірми ним розкрадаються кошти медзакладу. Та це аж ніяк не весь список його "подвигів".

Але давайте трохи повернімося до історії

2016 рік. Депутати обласної ради підтримали проект рішення про звільнення з посади гендиректора Волинського дитячого територіального відділення Григорія Ващиліна. Хоч він написав заяву про те, що йде з посади за власним бажанням, та цьому передував скандал: на Волині заявили, що генеральний директор Волинського обласного дитячого територіального медичного об'єднання Григорій Ващилін зумів організувати бізнес на роботі. Йдеться про аптеку "Астрон" біля медзакладу, у яку рекомендують іти пацієнтам.

Згодом активісти показали будинок, в якому він мешкає і поцікавилися, звідки у медика гроші на таке будівництво. Також стало відомо, що Ващилін керував не лише лікарнею, а й благодійним фондом "Фундація захисту життя дитини". До слова, як виявилося згодом, внески до нього добровільно-примусово протягом чотирьох років сплачували всі без винятку працівники медзакладу.

Згодом колектив не міг отримати звіту про те, куди і на які чи, вірніше, чиї потреби була витрачена левова частина коштів.

У результаті – Ващиліна, якого усі називали злодієм звільнили, а нового очільника обирав колектив таємним голосуванням. Обрали медики керівником ВОДТМО Сергія Ляшенка. Контракт з ним уклали спершу на рік, згодом поновили ще на три роки. На нового керівника покладали великі надії. Проте той, обіцявши бути чесним і піклуватися про здоров'я маленьких волинян, вирішив подбати про майбутнє власних дітей. І навіть йти далеко не довелося: злодійський досвід попередника став гідним прикладом для наслідування.

Читайте також: Керівнику Волинської обласної дитячої лікарні "шиють" кримінал за заміну вікон у санаторії (відео)

Благодійний фонд. Перезагрузка

В 2017 році у ВОДТМО створюють благодійну організацію БФ "Серце в долонях". Після історії з попереднім керівником та підконтрольним йому фондом, в закладі запевняли: планують працювати зовсім по-іншому й матимуть фактично дворівневу систему управління. Але насправді, дворівнева система управління виявилася лише дворівневою системою розкрадання. Адже фактично доступ до установчих документів та печатки є лише у генерального директора ВОДТМО Сергія Ляшенка, який спільно з головою наглядової ради фонду – депутатом облради Олександром Зінчуком, розподіляє кошти, які надходять від пацієнтів, що сплачують за медичні послуги.

Основна мета створеного благодійного фонду – здешевлення лікування та можливість придбання апаратури і транспорту за значно нижчими цінами. Проте, як виявилося, Ляшенко в тандемі з Зінчуком значну частину коштів, які перераховують на банківські рахунки фонду привласнюють, відображаючи придбання безтоварних господарських операцій та надання послуг, або закупівлю за завищеними цінам медикаментів чи товарно-матеріальних цінностей. Як стало відомо з достовірних джерел, сума привласнених спритниками коштів фонду становить понад 2 мільйони гривень.

Земельні ділянки і автівки

Після призначення керівником ВОДТМО у Сергія Ляшенка з’явилися не нові виклики, а нові витрати. У 2017 році він придбав за готівку земельну ділянку в Рованцях, площею 0,08 га у лучанки Ліщук М. М. У січні 2019 року він оформляє право власності на ділянку на сина – Володимира Ляшенка. 24-річний син керівника ВОДТМО, згідно з документами, проживає в Республіці Польща. І щоб не привертати увагу правоохоронців, на нього також оформляють автомобіль Форд Фієста 2012 року випуску, який привозять щасливому власнику з-за кордону в червні того ж таки 2017 року.

Усі ці події: створення благодійного фонду, під ширмою турботи про дітей, системне розкрадання коштів горе-бізнесменом відбувалося у рік, коли Сергієві Ляшенку продовжили контракт. Увесь цей час протекцію йому забезпечував депутат облради, голова медичної комісії Олександр Зінчук, який є головою наглядової ради БФ "Серце у долонях".

Заробити на лікарні, як вкрасти у дитини цукерку

Вже за рік апетити у Сергія Ляшенка зростають у геометричній прогресії, адже з’явилася нова можливість поскубати бюджет лікарні – тендери. У 2018 році ВОДТМО "провело" тендер на закупівлю оксиметру церебрального. Учасник був усього один – ТОВ "ТОРГОВО-ПРОМИСЛОВА КОМПАНІЯ "Н.З. ТЕХНО". Це підприємство і визначили переможцем.

Згідно з оформленими документами, переможець тендеру мав поставити обладнання не пізніше 31 жовтня 2018 року. Загальна вартість товару з ПДВ згідно специфікації склала 1 180 000 гривень (в тому числі ПДВ – 77 196, 26 гривень). Але в ці терміни постачальник не вклався. Лікарня тричі продовжувала термін поставки товару. Врешті, обладнання мали привезти до 30 червня 2019 року.

Від моменту оголошення переможця тендеру і до закінчення терміну дії договору, ТОВ "ТПК "Н.З. ТЕХНО" імпортувало з Австрії (NZ Techno Handels GmbH) дві одиниці моніторингової системи оксиметрії моделі Х-100М. Згідно з вантажно-митними деклараціями, загальна сума митної вартості склала 798 739,11 гривень за дві (!!!) одиниці товару без врахування митних платежів та ПДВ. Тобто один такий прилад фірма купила за 399 369, 56 гривень без врахування митних платежів та ПДВ, а продала волинській лікарні втридорога за майже 1,2 мільйона гривень.

Красиво жити не заборониш. За зарплату медика?

А поки лікарня купувала за завищеними цінами обладнання, статки керівника ВОДТМО та членів його родини значно покращилися. Щоправда, він не поспішає це відображати в своїх деклараціях.

Впродовж 2018-2019 років він активно будує новенький житловий будинок. Тепер же будинок та прибудинкова територія готові для використання. Але жодних дозвільних документів для початку будівництва Сергій Ляшенко не отримував та не звертався до відповідних установ.

Читайте також: Директори "радянського зразка" не можуть очолювати комунальні підприємства, - В’ячеслав Рубльов

В деклараціях про доходи ані за 2017, ані за 2018 роки немає жодних відомостей про придбання земельної ділянки та незавершене будівництво.

Але й це не все. Поки будувалася хатина під Луцьком, в липні 2018 року Сергій Ляшенко придбав для доньки Олесі земельну ділянку поблизу Хрінницького водосховища для "будівництва будинку для відпочинку". В документах про продаж землі вартість однієї сотки значно занизили, вказавши 500 доларів замість оціночної вартості 750.

Як стверджують наближені до нашого героя особи, того ж таки місяця Сергій Васильович, якого багато волинян знає в обличчя купує у місцевих валютників 15 тисяч доларів США.

Новобудова, відпочинковий будинок на березі, авто для сина, земельні ділянки – це не повний список покупок, які зробив Сергій Ляшенко, перебуваючи на посаді очільника медичного закладу. Як вдалося з’ясувати, у 2017 році керівник ВОДТМО придбав для себе ще й квартиру в Луцьку на вулиці Зацепи, де проводить ремонтні роботи.

Так, професія медика, а тим більше, керівника такого рівня має достойно винагороджуватися. Але як у тому анекдоті про міліціонера, який отримавши пістолет не приходив за зарплатою, бо почав "крутитися" наш "герой" усе зрозумів на свій лад і замість піклуватися про лікування маленьких волинян грабував медичний заклад...

Про корупційні зв'язки Сергія Ляшенка у правоохоронних структурах, відкати з бізнесменів та хто з відомих в області осіб його покриває зараз – читайте у наступних розслідуваннях.

Далі буде…

Віталій Іщук

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook