22-річний лучанин Дарій Зажицький збирав гроші на лікування раку, а опинився на дорогому курорті. Цей скандал збурив соцмережі. Хлопець збирав 60 000 доларів на трансплантацію кісткового мозку в клініці в Туреччині. Але кілька тижнів тому його побачили на відпочинку в Домінікані. Відомі блогери звинуватили хлопця у шахрайстві, але той виправдовуватися ні перед ким не став.

Читайте також: Лучанин, якому весь Луцьк допомагав збирати кошти на операцію, відпочивав в Домінікані

Журналісти поспілкувалися із самим Дарієм та його лікаркою, з’ясували, чи справді він хворий і скільки грошей коштує операція. Про це йшлося у програмі "Головна тема" на ТРК Україна.

Юнак збирав гроші на лікування лімфоми – раку крові. Спочатку просив допомогти зібрати 200 000 гривень на лікування, а потім сума зросла до 60 000 доларів. Хлопець запевняв, що таку операцію могли зробити лише в Туреччині.

Кілька тижнів тому хлопця зустріли на відпочинку в Домінікані.

Спочатку Дарій переконував: гроші на відпочинок дала бабуся, але йому ніхто не повірив. Новина про хлопця, який просить гроші на операцію, а сам відпочиває на островах, миттєво розлетілася соцмережами. На нього посипались тисячі звинувачень у шахрайстві.

Журналісти поспілкувалися із Дарієм та його лікарем, аби нарешті зрозуміти, на що збиралися кошти.

Хлопець показав папку документів, у якій – усі виписки з лікарень, аналізи та МРТ. Це свідчить про те, що хлопець дійсно хворий на лімфому і операція в Туреччині, яка йому потрібна, справді коштує близько 60 000 доларів.

Хлопець запевняє: таких грошей у родині немає. Дійсно, у мами та бабусі є власна справа, але всі зароблені гроші, переконує Дарій, йдуть йому на лікування, тому хлопець і оголосив збір коштів на операцію в Туреччині.

Але за які гроші тоді він полетів на відпочинок?

"Я хотів побачити океан. В обласній лікарні мені сказали, що в мене ситуація 30 на 70. 30%, що все буде добре, 70% – що через агресивну форму рак у будь-який момент може спалахнути знову", – розповідає Дарій.

Журналісти навідалися до Київського інституту раку і (зі згоди самого хлопця) його лікарка підтвердила: хлопець перебуває під спостереженням з січня 2020-го року. І додала, що зараз він знаходиться в стані ремісії.

Виявляється, спочатку Дарію дійсно потрібна була операція з пересадки кісткового мозку, але поки чекали на це гроші від держави, хлопцю стало краще: проведення трансплантації вже було недоцільним. Пересадка може знадобитися пацієнту, якщо трапиться рецидив лімфоми.

Читайте також: Луцьку Instaблогерку-шахрайку зганьбили на всю країну (відео)

Якщо рецидив таки станеться, в інституті раку запевняють, що операцію можуть зробити безплатно. І Дарію про це, кажуть медики, одразу повідомили. Але він відправив свої аналізи ще до турецької клініки. І після відповіді звідти почав збирати гроші.

Втім, після чергової консультації з лікарями, запевняє, припинив збір коштів. На той момент, зі слів Дарія, було зібрано 15 000 доларів.

На запитання про долю цих коштів Дарій відповідає так:

"На обстеження різні я ж трачу ці гроші. Так само мені ж треба на щось жити, щось їсти".

Щоб підтвердити свої слова, Дарій пообіцяв надати фото чеків на лікування, але потім заявив, що не буде цього робити. Показати виписку з банківських рахунків, куди надсилали гроші, хлопець також відмовився.

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook