Кабінет міністрів планує схвалити проект закону «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» щодо збільшення розміру виплат при народженні дитини. Уперше з 2014 року пропонується збільшити суму та встановити щорічну індексацію.

Читайте також: Зможуть отримувати виплату онлайн: анонсували нововведення для пенсіонерів

Проект документу міститься у порядку денному до засідання уряду 26 травня.

Проектом передбачається підвищення виплат з бюджету при народженні дитини із 1 січня 2022 року до 50 тисяч гривень. Виплата допомоги проводитиметься одноразово у розмірі 25% загального розміру, решта суми виплачуватиметься протягом наступних 36 місяців рівними частинами у порядку, встановленому Кабінетом міністрів.

Крім того, із 1 березня 2023 і в подальшому щороку з 1 січня передбачається збільшення розміру виплат при народженні дитини на прогнозний показник зростання індексу споживчих цін (грудень порівняно з груднем попереднього року).

«Збільшиться також розмір допомоги при усиновленні дитини, оскільки допомога при усиновленні дитини надається у розмірі, встановленому для виплати допомоги при народженні дитини», − йдеться в пояснювальній записці до проекту.

Читайте також: Українцям підказали, як не втратити гроші при різкому знеціненні долара

Зараз розмір допомоги становить 41 280 гривень, з яких 10 320 гривень виплачуються одразу, а решта − протягом наступних 36 місяців.

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook