Мама капітана Служби безпеки України Віктора Мандзика, якого вбили 21 березня 2015-го року у Волновасі на посту під час служби, передала у Волинський краєзнавчий музей нагороди сина.

Читайте також: Витягнув двох своїх бійців: уродженець Волині загинув на Донбасі від осколків міни (фото)

Про це йдетьсяв сюжеті Суспільного.

У експозиції Волинського краєзнавчого музею тепер можна оглянути посмертні нагороди Віктора Мандзика.

"Ми отримали відзнаки "За участь в антитерористичній операції" і відзнака Служби Безпеки за бездоганну службу. Також медаль центру спеціальних операцій СБУ, диплом почесного громадянина Луцька", – розповів завідувач науково-експозиційного відділу музею Богдан Зек.

Одна з переданих Ольгою Мандзик нагород – кубок чемпіонату з боксу. Жінка розповідає, що син був майстром спорту з боксу та кандидатом у майстри спорту з кікбоксингу. Працював в спецпідрозділі "Альфа" СБУ.

"Оскільки я не маю дітей більше то я вирішила передати це все у музей, аби була пам'ять про мого сина. Щоб усі про нього пам'ятали", – каже жінка.

Читайте також: Волинські волонтери вчергове відправились на Cхід з допомогою для захисників (фоторепортаж)

21 березня 2015-го, вранці на в'їзді до міста Волноваха опергрупа на чолі із Віктором Мандзиком перевіряла вантажівку, яка за даними СБУ перевозила контрабанду. Під час перевірки один із супроводжуючих цієї фури вистрелив в голову Віктору. Влітку 2019 року вбивці Віктора суд у Дніпрі, розповідає мама, ухвалив рішення про зміну запобіжного заходу.

Виставка "Пам’ятай, Україно, героїв своїх" у Волинському краєзнавчому музеї діє постійно з серпня 2019-го. Більшість експонатів приносять рідні загиблих бійців та ветерани АТО/ООС.


Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook