На Волині 39-річна жінка заразилася вірусним енцефалітом після укуса кліща. Симптоми хвороби проявилися за кілька тижнів. Про це у середу повідомляє пресслужба Центру громадського здоров’я МОЗ України на своїй сторінці у Facebook.

Читайте також: У Луцьку агресивний ротвейлер напав на маленьку дитину

На початку серпня волинянка після прогулянки у лісі отримала укус кліща, якого вилучила самостійно. За кілька тижнів у неї з’явилися запаморочення, головний біль, діарея. Температура тіла підвищилася до 38°С. Наступного дня жінка звернулась за медичною допомогою. Вона була госпіталізована в інфекційне відділення.

"За результатами лабораторного дослідження отримано позитивний результат до кліщового вірусного енцефаліту. Встановлений діагноз: кліщовий вірусний енцефаліт середньої важкості. Проти цього захворювання не вакцинувалася", – йдеться у повідомленні.

Кліщовий енцефаліт – гостре інфекційне вірусне захворювання, що характеризується ураженням центральної нервової системи. Хвороба може призвести до інвалідності, а в окремих випадках – до летальних наслідків.

Основним джерелом збудника інфекції слід вважати іксодових кліщів.

У відомстві рекомендують, збираючись на прогулянку, передусім подбати про відповідне вбрання. Найбільш безпечним буде одяг із довгими рукавами світлого кольору, який прилягає до тіла.

Для захисту від кліщів треба використовувати репелент (акарицид) – спеціальний засіб від кліщів. Він може бути у вигляді аерозолю, мазі тощо. Дотримуйтесь вимог інструкції з використання засобу. Обов’язково зверніть увагу на термін придатності.

"На прогулянці тримайтесь ближче до центру стежки та не заходьте в траву: саме там кліщів найбільше", – зазначається в повідомленні.

Читайте також: Селище на Кіровоградщині відправили на карантин через інфіковану тварину

Також треба ретельно оглядати себе та близьких протягом прогулянки.

"Відчути укус кліща неможливо: від виділяє анестезуючу речовину, яка знеболює", – зауважили у ЦГЗ.

Одразу після повернення додому ще раз огляньте рідних, тварин та себе.

Одяг, який ви зняли, необхідно ретельно почистити або випрати і попрасувати. Це ж стосується речей, якими ви користувалися на прогулянці. Витрушування не допоможе позбутися кліща.

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook