З 22 травня в деяких областях України відбулося послаблення карантину, зокрема відновили роботу громадського транспорту. Проте на Волині послаблення протиепідемічних заходів здійснити не змогли через велику кількість хворих.

Читайте також: Волинь відмовилась пом'якшувати карантин з 22 травня

Відповідно до постанови Кабміну №392 від 20 травня 2020 року, послаблення протиепідемічних заходів застосовується та припиняється на території регіону на підставі рішення регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій при облдержадміністрації. Його приймають з урахуванням оцінки епідемічної ситуації та наявності у регіоні ознак для послаблення протиепідемічних заходів, передає ІА "Волинські новини".

Послаблення карантину можливе при виконанні трьох вимог:

1) інцидентність (загальна кількість нових випадків COVID-19 за останні сім днів на 100 тис. населення) становить менше ніж 12 осіб на 100 тис. населення;

2) завантаженість ліжок у закладах охорони здоров’я, визначених для госпіталізації пацієнтів з підтвердженим випадком COVID-19, становить менш як 50 відсотків;

Читайте також: Ослаблення карантину в Україні: МОЗ пояснив, що залишається під забороною

3) середня кількість тестувань методом полімеразної ланцюгової реакції та імуноферментного аналізу становить більше ніж 12 на 100 тис. населення протягом останніх семи днів.

Що стосується Волинської області, то послаблення карантину відбутися не може, оскільки не виконана головна вимога. В той час, як кількість хворих на 100 тисяч населення має бути менше 12, то в нас цей показник наближається до 16. Хоча дві інші вимоги наша область виконує. Зазначимо, що близько половини областей країни і Київ також не готові до послаблення карантину.

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook