У приміщенні Любомльського краєзнавчого музею 24 жовтня відбулася презентація книги Богдана Зека "Спецпідрозділ "Світязь" в Антитерористичній операції на Донбасі (2014–2018 рр.): історичний нарис".

Читайте також: "51/14 – історія нескорених": на Волині презентували унікальну книгу про воїнів 51 ОМБр

Богдан Зек – кандидат історичних наук, провідний науковий співробітник Волинського краєзнавчого музею, автор проектів "Перемоги української зброї" та "Наші захисники", – інформує в соцмережах директор музею Юрій Фініковський.

Відкривав і вів захід директор музею Юрій Фініковський.

Автор книги, Богдан Зек, зауважив, що цей історичний нарис – перша спроба висвітлення бойового шляху і завдань, які виконувала рота особливого призначення "Світязь" в умовах проведення Антитерористичної операції на Донбасі у 2014-2018 років.

У процесі підготовки дослідження було зібрано свідчення добровольців – безпосередніх учасників бойових дій, вивчено опубліковані матеріали, в тому числі інтерв’ю й інформаційні повідомлення у мережі Інтернет. Консультантами, а водночас і рецензентами стали бійці спецпідрозділу.

П’ятий рік війни вимагає від науковців певної систематизації подій і явищ. Головною заслугою перших аналітичних праць є те, що вони підготовлені по «гарячих слідах». Вказані роботи не лише полегшуватимуть пошуки майбутнім дослідникам, а й унеможливлять втрату ключових фактів.

Читайте також: На Волині хочуть створити центр реабілітації для ветеранів АТО на базі санаторію

Спогадами про участь в бойових діях на Сході України ділились добровольці, ветерани роти "Світязь" Андрій Квач та Михайло Талімончук.

Зазначимо, що одним із бійців спецпідрозділу був уродженець с. Куснище Любомльського району Олександр Сацюк, який загинув у серпні 2014 року під час виходу з міста Іловайськ. Йому, а також іншим загиблим спецпризначенцям роти "Світязь" присвячений окремий розділ дослідження. Примірник видання автор під час заходу подарував мамі Олександра – Олені.

Спогадами та думками про Олександра Сацюка ділились також: волонтер Андрій Демянчук, викладач Любомльського професійного ліцею Оксана Мохнюк, вчитель історії Куснищанського ЗЗСО І-ІІІ ст. В’ячеслав Хоміч.

Під час заходу автор нарису Богдан Зек передав у фонди музею особисті речі Олександра Сацюка, а також матеріали із зони бойових дій на Сході України.

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook