В той час, коли інші обласні центри України лише готуються організовувати додаткові шпиталі для пацієнтів з коронавірусною хворобою, місто Луцьк в числі тих, де органами місцевого самоврядування вже прийнято рішення про їх створення.

Читайте також: "Відкриття тимчасового інфекційного стаціонару не несе ніякої загрози пацієнтам", – головний лікар Луцька

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль на сьогоднішній селекторній нараді рекомендував регіонам забезпечити розгортання додаткової кількості ліжок для пацієнтів, хворих на гостру респіраторну хворобу COVID-19, використовуючи наявні відокремлені будівлі лікувально-профілактичних закладів, – розповів начальник управління охорони здоров’я Луцької міської ради Володимир Лотвін. – В Луцьку вже розгортається тимчасовий інфекційний стаціонар в акушерському корпусі Луцького клінічного пологового будинку.

Посадовець каже, що акушерський корпус, де й планують облаштувати інфекційний шпиталь, знаходиться вглибині двору, там на першому поверсі з початку пандемії надавали допомогу вагітним жінкам із коронавірусом. Цей заклад входить до переліку "ковідних" медустанов. Гінекологічний, куди перенесуть пологове відділення, розташований окремо. Наполягає, пацієнти з цих корпусів не контактуватимуть між собою, повідомляє Район.Медицина.

"У Луцьку ситуація складна. Не залишилося місць для госпіталізації хворих на коронавірус. Тож на другому, третьому та четвертому поверсі акушерського корпусу вирішили облаштувати додаткові місця для таких пацієнтів. Тут є окремий вхід, заїзд, і вагітні, яким надають допомогу у гінекологічному корпусі, не перетинатимуться з інфікованими, яких прийматимуть в акушерському, перехід між корпусами перекриють", – каже Володимир Лотвін.

За словами начальника міського управління охорони здоров’я, в Луцьку обирали з-поміж двох комунальних закладів, який саме перепрофілюють під інфекційний шпиталь: пологового будинку та міська лікарня.

Оскільки в міській лікарні надають ургентну допомогу та наразі триває будівництво приймального відділення, немає можливості перепрофілювати цей заклад, каже Володимир Лотвін.

"Інфекційний шпиталь у пологовому будинку – крайній варіант. Рішення непопулярне, але по-іншому не можна. На рівні області зараз розглядають перепрофілювання тубдиспансеру та госпіталю ветеранів. У пологовому будинку наразі є 64 кисневі точки, тож заклад можна швидко переобладнати. Працівників акушерського корпусу теж ніхто не буде звільняти, вони працюватимуть у перепрофільованому закладі та отримувати 300% надбавки за роботу з "ковідними" хворими", – додав головний медик Луцька.

Читайте також: Стало відомо, хто керуватиме шпиталем, в якому лікуватимуть хворих на COVID-19 у Луцьку

Посадовець додає, що на подібний крок пішли й у Вінниці, переобладнавши один із пологових будинків під інфекційний шпиталь.

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook