В Україні Міненерго зареєструвало законопроєкт, який дозволить збільшити частку твердого біопалива (дрова) у виробництві теплової та електричної енергії.

Читайте також: Українців хочуть перевести на новий вид газу, який в три рази дорожчий

Відповідний документ опубліковано на сайті відомства. Зменшення тарифів на газ за рахунок нововведення, як підрахувало Міненерго, може скласти близько 10%. Документом пропонується звільнити від податку на викиди вуглекислого газу підприємства, які на виробничих установках спалюють виключно біопаливо.

Сьогодні вони сплачують екологічний податок за викиди CO2 в атмосферу в розмірі 10 грн за тонну – як і компанії, які для виробництва енергії використовують викопне паливо, на зразок вугілля, газу або торфу, пояснює видання UBR. На такий рівень збір підняли 2019 року. До цього податок на вуглекислий газ становив 41 копійку з тонни. Тобто навантаження збільшилася в 24,4 раза.

Читайте також: Річний тариф на газ: що буде з пільгами та субсидіями

Згідно з поясненнями Міненерго, така ситуація не корелюється у світовій практиці. Біопаливо, відповідно до методології рамкової конвенції ООН про зміну клімату, вважається CO-2-нейтральним, бо під час його спалювання вуглекислого газу створюється стільки ж, скільки було поглинуто рослинами під час їх росту.

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook