В Україні активізувалися шахраї. Вони підробляють документи на чужі квартири, реєструють на інших власників і продають. Щоб не потрапити на гачок аферистів, потрібно зберігати паперові оригінали або в сейфі, або у довіреного нотаріуса.
Читайте також: Фінансова піраміда B2B Jewelry: шахраї обдурили вкладників на 150 мільйонів гривень (фото, відео)
Крім того, такі папери не можна давати фотографувати стороннім особам. Про це повідомляє Сегодня.
Тетяна Богданенко здавала в оренду квартиру. Три місяці в ній жив чоловік на ім'я Олексій, вчасно платив і не завдавав клопоту. Але одного разу господарі житла дізналися, що квадратні метри їм більше не належать – сім'ї подзвонила голова ОСББ (Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку).
"Вона запитала, чому ми не повідомили, що квартиру продано. Я сказала, що ми не продавали. А вона говорить, мовляв, покупець вже дзвонив, хоче взяти ключі-пульт від воріт. Люди вже збиралися в'їжджати", – каже Тетяна.
Потерпіла відразу викликала поліцейських, змінила замки на квартирі та чекає результатів слідства. Її адвокат Олексій Ільюшин досі не розуміє, як нотаріус не побачив підробки документів. "Фотографія вклеєна трохи неправильно, обрізано краї. Підроблено штамп про зняття з реєстраційного обліку", – сказав він.
Шахраї для своєї схеми вибирають специфічні об'єкти нерухомості, зазначає глава Всеукраїнської організації "Афера стоп" Анатолій Остапенко. Квартири жертв не внесено до Реєстру нерухомого майна.
У Міністерстві юстиції радять продублювати всі документи в електронному реєстрі речових прав. Окрім того, паперові оригінали рекомендують тримати або в сейфі, або у довіреного нотаріуса. Також папери не можна давати фотографувати стороннім особам.
Читайте також: В Україні шахраї видають себе за офіціантів і обкрадають клієнтів: схема аферистів
"Є сервіс, який називається "SMS маяк". Можна його поставити собі на телефон, і коли хтось буде реєструвати заяву на право власності, вам буде надходити повідомлення", – каже заступниця міністра юстиції Ольга Оніщук. Також у міністерстві розробляють спеціальний додаток, який дозволить реєструвати житло, не виходячи з дому. Для внесення в електронні реєстри знадобляться тільки сканкопії документів і електронний підпис.
Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook
Коментарі
коментарів немає