Вже у вересні в Україні розпочнуться зміни, які давно обговорюють. 

Читайте також: Українцям позапланово підвищать мінімальну пенсію до 3000 гривень

ТСН.ua зібрав інформацію про основні новації та зміни, що очікують на українців від 1 вересня 2021 року. 

Навчальний рік 2021-2022: які особливості чекають на батьків та учнів

На початку навчального року – від вересня – школи розпочнуть освітній процес у повноформатному режимі. Але дистанційний чи змішаний формат можливий, якщо буде «жовтий», «помаранчевий» чи «червоний» рівні.

Також, відповідно до вимог Міністерства охорони здоров'я, для роботи шкіл у звичайному форматі, де встановлений «жовтий», «помаранчевий» чи «червоний» рівень епідемічної небезпеки, необхідно, аби 80% освітян були вакциновані проти COVID-19. У такому випадку школа може працювати навіть під час локдауну. Утім, змушувати робити щеплення нікого не будуть. Наприклад, у Києві щеплено лише 57 % працівників освіти. Втім, попри постанову Кабміну, вакцинація вчителів добровільна і безплатна.

Перед початком нового навчального року постають запитання: що необхідно для школи і у скільки це обійдеться гаманцеві

Як від 1 вересня виплачуватимуть пенсії

Від 1 вересня 2021 року ті, кого не влаштовує доставка пенсій поштою, можуть самостійно обрати один з 44 банків, уповноважених на обслуговування пенсіонерів. Тож тепер пенсіонери вирішують самостійно, як отримувати виплати: через «Укрпошту» або на картку.

Зміна способу виплати пенсії проводиться на підставі заяви одержувача пенсії. Водночас постановою Кабінету Міністрів України передбачено проведення відбору на конкурсній основі організацій, що надаватимуть послуги доставки пенсій за місцем фактичного проживання одержувачів у межах України від 1 січня 2023 року.

Крім того, в Україні від 2023 року запрацює накопичувальна пенсійна система. Відрахування будуть обов'язковими для всіх працівників, і в результаті з'явиться можливість отримувати виплати і з солідарної системи, і з накопичувальної. Якщо вдасться впровадити накопичувальну систему – можна збільшити середню пенсію від 3,7 до 7 тис. грн. 

Читайте також: «Ситуація не скрізь однакова»: Ляшко зробив важливу заяву про початок навчального року

Тариф на електроенергію у вересні

1 вересня Кабмін залишив тариф на електроенергію без змін на рівні 1,68 гривні за кіловат-годину. Але це буде останній місяць з одним фіксованим тарифом для всього населення. У жовтні ціна електроенергії зменшиться для більшості українців. В експертному середовищі таку зміну тарифу коментують неоднозначно.

Слід очікувати появу іншого тарифу. Таким чином ті, хто:

  • споживають менш як 250 кіловат-годин на місяць, платитимуть за тарифом 1,44 гривні за кіловат-годину;

  • споживають понад 250 кіловат-годин, платитимуть як і раніше 1,68 гривні.

Як зазначив Денис Шмигаль, у середньому українська сім'я споживає 168 кіловат-годин на місяць. Тож більшість українців відчують здешевлення тарифу. В обласних адміністраціях говорять, що суттєвих скарг з приводу зменшення тарифу від енергетиків було.

Стартує кампанія одноразового добровільного декларування доходів: хто і навіщо може цим скористатися

Володимир Зеленський підписав закони, які запроваджують податкову амністію для українців. Перший закон дозволяє українцям добровільно задекларувати свої активи, а інший – звільняє від відповідальності.

Так, закон дозволяє українцям від 1 вересня 2021 року до 1 вересня 2022 року легалізувати свої статки. Узаконити їх можна, сплативши податки – 5 % за активи, розміщені в Україні, 9 % – за те, що зберігається за кордоном. Не потребують декларування житло, якщо воно єдине, та заощадження менші за 400 тисяч гривень. Також не слід непокоїтись тим, хто отримує зарплати «в білу», тобто вже сплатив податки.

Другий закон дозволяє громадянам уникнути відповідальності за порушення податкового та валютного законодавства. Уникнути відповідальності зможуть громадяни, які вкажуть активи у декларації та сплатять збір.

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook