У селі Мовники Іваничівського району, що на Волині, хочуть зекономити кошти громади шляхом перетворення сільської школи з другого ступеня у перший, себто у молодшу школу. Натомість, мешканці села категорично проти реорганізації, і мають іншу пропозицію економії бюджету громади.
Читайте також: На Волині почнеться другий етап децентралізації: що це означає
"Головне – економія бюджету громади" – таку позицію займає голова Литовезької сільської об’єднаної територіальної громади Іван Янчук. Мовляв, всі ми знаємо – в дії медична, пенсійна, освітня реформи, отож кошти мають лишатися. Яким чином? Все просто, варто перетворити дев’ятирічку села Мовники на молодшу школу, тобто, аби навчалися там лише 1-4 класи.
Проте, мешканці села мають категорично іншу думку. Кошти – це добре, економія – ще краще, але все ж – на першому місці мають бути діти, їхнє здоров’я та добробут, а от завдяки такій реорганізації, про це не йдеться.
Мешканці села стверджують, що попри всі статистики і слова, село є перспективним, головне – створити робочі місця, а в реаліях реорганізації, здається, очільники громади на це не зважають.
Читайте також: Волинські ОТГ отримають на інфраструктуру на 20 млн грн більше, ніж торік
"На зарплату одинадцятьом вчителям громада витратила у 2018 – більше мільйона гривень", – каже фінансист громади, бо ж утримуючи школу у Мовниках – громада кошти, можна сказати, "проїдає". Тим паче, четверо освітян тут працює за сумісництвом, таким чином це подвійні витрати, а от як скоротять викладацький склад, то й громаді жити легше стане.
Але мешканці села так не вважають. Вони мають свою пропозицію – замість реорганізації їхнього освітнього закладу необхідно зменшити премії працівникам громади. Мовляв, у них є певні претензії: за три роки існування ОТГ, у селі ніяких суттєвих покращень мешканці не відчувають.
"Давайте зараз закриємо, а колись розширимо" – пропонує очільник Литовезької громади. Мовляв нині, сенсу утримувати школу, у якій здобуває освіту 62 дитини – абсолютно немає, бо ж є більші школи, й існування освітнього закладу 1–2 ступенів у Мовниках обмежує їх у фінансуванні. Та й взагалі – дітей зі школи не виганяють, а всього лише переселяють – в Литовеж, за 6 кілометрів від дому. Тим більше транспорт нібито є.
У Литовезькій ОТГ для такого випадку є навіть статистика, за якою у 2020-2021 році дітей у першому класі буде 4-5, у 2021-2022 – 3-4, а ще за декілька років нікого не буде і поготів. Та здається, статисти дещо проґавили – а як же ті, хто можливо, хоче перевести свою дитину з іншої школи у Мовники, або у село прибудуть переселенці, або хтось купить тут будинок, та й взагалі, як розрахувати народжуваність дітей у селі чи перспективи розвитку села у громаді не розглядають?
Детальніше у сюжеті ТРК "Аверс":
Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook
Коментарі
Василь
25.05.2019 15:57:45
зекономити гроші собі! журналісти, ще Любешівського голову перевірте він теж на людях економити полюбляє, лизоблюд порошенківський!
Я
25.05.2019 17:49:05
Любешівська школа "процвітає"! Отримала драний принтер ще перед виборами від теперішнього голови, ним і тішиться і кормиться. А з доїздом геть проблем немає, не те що в Мовниках. Завезуть, привезуть і напоять в додачу. Тилько не учнів, а селян на вибори.
Анонімний
25.05.2019 18:54:48
Це про Куха мова. Того, що лікарні і школи в районі хотів позакривати. Мало того, щоб зробити харчування для дітей в садочках з бюджету ОТГ то він про це не думає, лише про надбавку. Вже промовчу про аварійні котли. Та кого це цікавить. Таких прокуратура має перевіряти а не журналісти. А ви краще приїдьте не сесію післязавтра на 10 годину, задайте йому питання за які такі заслуги перед громадою він собі надбавки захотів!
Судче
25.05.2019 21:29:00
Приїдьте до нас! Точніше не приїдьте, а припливіть, бо приїхати тим, що ще при Корцю було дорогою буде неможливо! Машини грузнуть, коні скоро тонути почнуть, а люди живуть в страху, що як не дай Бог біда, швидка просто спізниться! Подивіться як господарюють наші можновладці!