У світі б'ють на сполох через поширення смертельного і невідомого виду коронавірусу з Китаю, який забрав життя вже 17 людей. У найбільших аеропортах проводяться перевірки рейсів з Китаю, а в деяких з них – відкрили окремі зони прибуття. 

Читайте також: Грип в Україні: скільки людей померло цього сезону

В українських аеропортах наразі заходи для посилення перевірки через спалах смертельної пневмонії не проводяться, доки не буде відповідного розпорядження Міністерства охорони здоров’я. Про це розповів речник Державної прикордонної служби України Андрій Демченко у коментарі hromadske.

За його словами, у ДПС не отримали жодних вказівок та рекомендацій щодо того, як треба діяти. МОЗ проінформувало їх про те, що фіксують спалах вірусу пневмонії в Китаї.

"Ми про це поінформували наші прикордонні підрозділи, особливо ті, які несуть службу в аеропортах, пунктах пропуску автомобілів, а також залізничних", – додав речник. 

Читайте також: У МОЗ розповіли, як захиститись від нового смертельного вірусу з Китаю

Крім того, у Держприкордонслужбі не коментують, як спалах смертельного захворювання вплине на пасажиропотік між Україною та країнами, де зафіксовані випадки зараження.

"Ми не є медиками, щоби визначати, чи уражена людина саме вірусом, тим більше, що його симптоми легко сплутати з пневмонією або грипом", – зауважив Демченко.

Як відомо, прямих рейсів між Україною та китайським Уханем, звідки почав поширюватися невідомий вид коронавірусу, немає. У 2019 році Україну відвідало 48 тисяч громадян КНР, а 43 тисячі українців їздили у Китай. 

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook