В.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун розповіла, чому необхідно транспортувати пацієнтів ногами вперед.

Читайте також: Як повсякденна косметика вбиває жіноче здоров'я

Про це вона написала в Фейсбуці.

"Іноді забобони перемагають здоровий глузд. Особливо дивує, коли спостерігаю віру в "погані прикмети" серед медиків – людей, які в прийнятті рішень повинні керуватися фактами, доказовою медициною і бути експертами з логічного мислення", – написала Супрун.

Вона розповіла, що до неї недавно звернувся лікар з проханням вплинути на розвінчання забобону про те, що в жодному разі не можна перевозити пацієнта на каталці або ношах ногами вперед, тому що так "виносять небіжчика" і це погана прикмета.

"Часто це відбувається за запитом самих пацієнтів або їхніх родичів, а іноді з ініціативи медпрацівників. Вони можуть навіть робити непотрібні або складні додаткові рухи, щоб розвернути пацієнта в іншому напрямку, але це жодним чином не йде на користь нікому", – зазначила в.о. голови МОЗ.

Читайте також: Супрун розповіла про вплив обіймів на здоров’я

Супрун наголосила, що в усіх міжнародних протоколах є тільки одна рекомендація – транспортувати людину вперед ногами. Ця рекомендація стосується транспортування пацієнтів як до будівлі лікарні, так і всередині.

На це, зазначає міністр, є важливі причини: 1. Це знижує ризик травмування людини, адже медики часто рухають каталку дуже швидко і можуть зачепити нею стіни, меблі або інші предмети. 2. Така позиція допомагає самому пацієнту бачити напрямок, куди його везуть.

"У всьому світі перевозити пацієнтів ногами вперед – усталена практика", – наголосила Супрун.

Читайте головні новини Волині та України також на наших сторінках у Facebook та Twitter