Сьогодні, 31 жовтня, у світі святкують Хелловін, а також Всесвітній день міст та Міжнародний день Чорного моря. Хелловін – переддень Дня всіх святих або Самайн, свято, яке відзначається переважно в США. Істрія цього свята налічує кілька тисячоліть. Про це пише Главком.

Читайте також: Вихідні у листопаді: скільки відпочиватимуть українці

Культурологи вважають, що Хелловін святкували ще в кельтські часи. Зараз же Хелловін є одним з найулюбленіших свят американців, яке відзначають як дорослі, так і діти. Американці святкують Хелловін особливо яскраво. Вони надягають маски, запалюють свічки, а діти ходять по сусідах, вимагаючи в жартівливій формі солодощі.

Яке сьогодні релігійне свято

31 жовтня вшановується пам’ять святого Луки, якого вважають автором чотирьох Євангелій. Також він відомий як один з 70 апостолів і сподвижник апостола Павла. Згідно з переказами, Лука був покликаний на першу проповідь про Царство небесне, яку при своєму земному житті проводив Ісус. Уже значно пізніше Лука супроводжував Павла в подорожах. Сам Лука прийняв мученицьку смерть на території Фів. Написав за життя не тільки 4 Євангелія, а й Діяння святих апостолів. Крім того, згідно з історичними відомостями, саме Лука є першим іконописцем.

У день Луки вранці люди вирушали до церкви для того, щоб помолитися Луці про благополуччя в родині. За допомогою до святого також зверталися і городники.

Читайте також: 23 жовтня: яке свято, прикмети та іменинники в цей день

Народні прикмети й традиції

  • Якщо сніг не випаде, то зима настане нескоро.

  • Якщо корови скриплять в хліві зубами, то зима очікується холодною і довгою.

  • Якщо в кінці жовтня "роги" місяці на небі орієнтовані на північ, то буде сухо і швидко ляже сніг, а якщо вони спрямовані на південь, то до листопада буде сльота.

  • Якщо в цей день хмари пливуть з півночі на південь – до сонячної погоди, а з півдня на північ – до негоди.

Що не можна робити сьогодні

  • Сьогодні не можна переїдати.

  • Заборонено спилювати дерева, обривати кору і гілки.

  • Не можна також позичати гроші і їжу. При цьому потрібно відмовитися від гострої їжі і категорично не можна вживати алкоголь.

Хто святкує день ангела

У суботу, 31 жовтня, іменини відзначають Йосип, Юлій, Лука, Марина, Злата, Юліана, Гаврило, Давид, Юліан, Семен.

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook