У курятині торгової марки "Епікур" виявлена небезпечна бактерія сальмонела.
Читайте також: "Наша Ряба" потрапила до рейтингу найнебезпечніших для здоров’я підприємств
Про це повідомив профільний ресурс Птахофабрики України з посиланням на результати дослідження, проведеного в червні цього року.
Згідно з документом, визначити неякісну курятину "Епікур" досить складно, зовні − це цілком придатний продукт, без крововиливів і з характерним запахом свіжого м'яса. Але тільки першу добу, потім продукт починає псуватися і виділяти кислуватий запах. Але головна небезпека − всередині, м'ясо виявилося зовсім не відповідає стандартам.
У курятині "Епікур", а саме в філе і гомілках, були виявлені мезофільні аеробні і факультативно анаеробні мікроорганізми − сальмонела.
Курятина "Епікур", згідно з офіційними пресрелізами компанії, продається у супермаркетах "Фуршет", "Ашан" і "Мегамаркет".
Виробляє курятину "Епікур" Володимир−Волинська птахофабрика.
Співвласниками акцій компанії з 2017 року є депутат ВРУ VIII скликання Дмитро Добкін та його дружина Олена Добкіна.
Читайте також: Скандальний птахокомплекс волинського нардепа Мартиняка викидає шкідливі речовини у водоканал
Сальмонельоз − гостра інфекційна хвороба, яка викликається бактеріями з роду Salmonella і супроводжується явищами гастроентериту та інтоксикації. Відомо близько 2200 сероварів сальмонел. Джерелом інфекції можуть бути тварини, птахи, люди, хворі на сальмонельоз або здорові бактеріоносії; частіше велика рогата худоба, свині, домашня водоплавна птиця, кури, у кишках яких з великою постійністю містяться різні серовари сальмонел. Нерідко інфікуються яйця птахів.
Зараження найчастіше відбувається контактно−побутовим шляхом. У 96−98% випадків воно пов'язане зі споживанням інфікованої їжі. У харчових продуктах, особливо в напівфабрикатах, сальмонели не лише зберігаються, але й швидко розмножуються.
Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook
Коментарі
коментарів немає